Naga MarketsSkończył się ostatni pełny tydzień handlu na rynku walut i surowców. Analizowałem kilka ciekawych par walutowych, w tym dwie bez udziału USD czyli tak zwane crossy. Pierwsza para to waluty europejskie EURCHF, a druga to waluty z zachodniej półkuli NZDCAD.

EURCHF 16-21.12.2019EURCHF
EURCHF Daily – cena dotarła do celu lekko go przekraczając.

Analizując w poniedziałek tą parę-“EURCHF – objęcie bessy na wykresie tygodniowym” widząc objęcie bessy na wykresie tygodniowym przyjąłem, że spadki są bardziej prawdopodobne niz wzrosty. Pisałem tak : “Piątkowa sesja upłynęła pod znakiem znacznych spadków na EURUSD co spowodowało, że również na parze EURCHF pojawił się silny spadkowy pin bar. Górny knot piątkowej świecy dziennej wskazuje na odrzucenie oporu trójkata w jakim cena ostatnio się porusza. Bardzo prawdopodobne są spadki przynajmniej do wsparcia wspomnianego trójkąta znajdującego się około 50p niżej.” Przepowiednia się sprawdziła… Piątkowy dzienny pin bar okazał sie dobrym sygnałem spadkowym. Cena spadła do oczekiwanego poziomu lekko go przekraczając.

NZDCAD 18-21.12.2019

NZDCAD
NZDCAD H4 – cena po dotarciu do strefy popytu zawróciła na północ negując moje założenia.

Analizując parę NZDCAD pisałem tak: “Patrząc na wykres H4 widzimy że cena zbliża się do dolnej granicy IB niedaleko której znajduje się strefa popytu i wsparcie kanału.
Warto obserwować zachowanie ceny i jeśli wsparcie kanału zostanie skutecznie pokonane (świeca dzienna zamknie się poniżej), może to być impulsem do dynamicznych spadków, a celem dla podaży może być poziom S/R = 0.8500.”

Niestety wspomniane w analizie wsparcie wytrzymało napór sprzedających i do akcji wkroczył popyt wypychając cenę do góry. Aktualnie cena zatrzymała się pod strefą podaży i o dalszych losach pary zadecyduje czy rynek zdoła ją pokonać.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here