Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Mijający tydzień był pełen emocjonujących wydarzeń w sferze finansów śwatowych. Sroda to dzień pod znakiem decyzji FED o utrzymaniu stóp procentowych – dolar lekko stracił do głównych walut. Czwartek to decyzje ECB pod przewodnictwem nowej pani prezes Lagarde – stopy % pozostawione na tym samym poziomie co za kadencji Mario Draghiego, EUR troche traci. Najważniejszym jednak wydarzeniem były wybory do parlamentu UK i jego wyniki opublikowane po godz. 23. Wiadomość, że Boris Johnson wygrywa wybory z przewagą dającą możliwość stworzenia rządu większościowego i doprowadzenie Brexitu do końca wzmocniło funta o 350p w kilka chwil. Mając na uwadze powyższe wydarzenia w mijającym tygodniu wolałem skupić się na dolarze kanadyjskim, gdzie sytuacja wydawała się być bardziej czytelna i mniej podatna na  “fundamenty”. Wiadomość, że nowa umowa handlowa pomiędzy USA,Meksykiem i Kanadą została podpisana dawała pewne nadzieje na umocnienie CAD.

USDCAD 10-14.12.2019

USDCAD H4 – cena wybiła dołem z Inside Bara

W tym tygodniu opublikowałem jedną analizę – “USDCAD – czekamy na efekty USMCA”. Podpisanie porozumienia handlowego USMCA – dawało nadzieję na poprawę sentymentu na kanadyjskim dolarze. Na wykresie dziennym pojawiła się formacja Inside Bar.

Pisałem tak:“Aktualnie notowania pary USDCAD znajdują się w obszarze inside bara utworzonego przez wzrostową, blisko 100p świecę dzienną z piątku (06.12). Niewątpliwie, to dobre dane z rynku pracy w USA były paliwem dla kupujących. Notowania w tym tygodniu wyglądają znacznie mniej imponująco, ich zakres nie jest w stanie wyjść poza ekstrema wspomnianego inside bara.
Jeśli rynek uzna podpisanie umowy za korzystne dla CAD to pokonanie dolnej granicy IB może byc bardzo prawdopodobne. Patrząc na wykres od strony czysto technicznej, celem podaży może być najbliższa strefa popytu z wykresu H4 – 1.3140.

Patrząc na ostatnie notowania widzimy  że rynek podążył na południe, pokonał dolną granicę formacji i do osiągnięcia celu zabrakło 10p. Od czasu gdy cena wybiła dołem z trójkąta widać że porusza się tworząc niższe szczyty (LH) i niższe dołki (LL) co może wskazywać na powstanie korekty spadkowej. Nadal jestem nastawiony na spadki i jeśli rynek pokona wspomniana w analizie strefę popytu to kolejnym celem może być poziom 1.31


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here