Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


EURUSD 02-07.12.2019

EURUSD H4- ceny wybiła górą z formacji

Analizując EURUSD w poniedziałek, prognozowałem wzrosty bazując na formacji objęcia hossy, warunkując byczy scenariusz wybiciem w górę z tej formacji.

Pisałem tak:-“Gdy spojrzymy na wykres czterogodzinny H4 możemy określić dwa scenariusze z czego wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny, ale aby został zrealizowany potrzebne jest skuteczne pokonanie zakresu Objęcia Hossy górą. W takim przypadku kupujący mogą celować w najbliższą strefę podaży 1.1070. Warto obserwować oscylator MACD na D1, jeśli ustanowi minimum i zacznie rosnąć, scenariusz wzrostowy będzie jeszcze bardziej prawdopodobny”.

Rynek wybił górą i dotarł bardzo szybko do wskazanego w analizie celu i kontynuował wzrosty do 1.1115. Po publikacji bardzo dobrych danych z rynku pracy w USA , cena pary zaczęła spadać. Piątkowa świeca dzienna utworzyła kolejna formacje, tym razem objęcie bessy…

S&P500 06-07.12.2019

S&P500 – po danych z USA indeks poszybował w górę.

Analizując indeks S&P500, skorzystałem ze strategii EMA144 i założyłem duże prawdopodobieństwo, że notowania zawrócą po dotarciu do średniej, traktując ją jako dynamiczny opór.

Pisałem tak: “Gdy spojrzymy na wykres H1 pod kątem strategii EMA144 – to zauważymy, że indeks S&P500 po dość gwałtownym pokonaniu średniej EMA144 4 grudnia zawrócił i przetestował średnią od dołu, która teraz stanowi dynamiczny opór. Dodatkowo na tym poziomie znajduje się górny limit Inside Bara z wykresu dziennego. MACD utworzyło maksimum i maleje co sugeruje dalsze spadki indeksu”.

Niestety… Co prawda początkowo tak się stało, ale po dotarciu do lokalnej linii trendu (niebieska) indeks zawrócił, a po wspomnianych już wcześniej dobrych danych z USA  (payrollsy +266tys. w porównaniu z oczekiwanymi 180tys.) wystrzelił w gorę sięgając prawie dotychczasowego ATH. Rzadko analizuje indeksy giełdowe i brak obycia z tym instrumentem spowodował, że popełniłem błąd… Zabrakło w tym wypadku podejścia fundamentalnego i nie wzięcia pod uwagę piątkowych payrollsów.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here