Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


 EURAUD 11-15.11.2019

EURAUD H4 – początkowo był realizowany scenariusz “niebieski” ale spadki się zatrzymały po 80p i po złych danych z rynku pracy w Australii notowania gwałtownie skoczyły do góry

Tą parę analizowałem już w zeszłym tygodniu ( 7 listopada). Poniedziałkowa analiza była w pewnym sensie kontynuacją poprzedniej. Mając na uwadze formację RGR – spodziewałem się kontynuacji spadków, przedstawiając dwa możliwe scenariusze.

W analizie “EURAUD – Inside Bar wskaże kierunek?”  pisałem tak: “ Na wykresie H4 (poniżej) ostatnie dwie świece też tworzą formację Inside Bar. MACD jest w fazie wzrostowej co może sugerować, że zanim cena podąży na południe, popyt może próbować wypchnąć cenę w górę i doprowadzić do re-testu pokonanego wsparcia kanału ( wersja niebieska). Jeśli jednak wybicie z IB pomimo wzrostowego MACD nastąpi dołem to warto będzie dołączyć do podaży i wejść w zlecenie sell (wersja czerwona). Zasięg spadków w pierwszym ruchu to strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.5930.”

Początkowo realizowany był scenariusz niebieski, po re-teście linii szyi, zgodnie z analizą, cena spadła 80p… ale gdy w nocy podano że stopa bezrobocia w Australii wzrosła do 5.3% – AUD zanurkował, a para EURAUD skoczyła w górę pokonując bez wahania od dołu linię szyi RGRa  i dotarła do poziomu 1.6280, gdzie znajduje się strefa podaży. Można powiedzieć, że tym razem “fundamenty” pokonały AT, ale jeszcze nie składałbym broni, dopóki strefa podaży nie została skutecznie pokonana…

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

USDJPY 13-15.11.2019

USDJPY H4 – cena po pokonaniu linii szyi spadła o 75p czyli dokładnie tyle co wysokość formacji RGR.

Analizując tą parę w środę pisałem tak: ” Na wykresie H4 możemy zauważyć formację RGR – (H&S). Linia szyi (zielona) została już pokonana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena będzie zmierzać do wsparcia wspomnianego  klina zwyżkującego. Dodatkowo na linii szyi powstał Inside Bar i kierunek wybicia z niego może być utrzymany ponieważ i tu również MACD maleje co dodatkowo wspiera scenariusz spadkowy.
Zasięg spadków to wsparcie klina , a po jego ewentualnym pokonaniu 108.00.

Jak widać na zamieszczonym powyżej wykresie porównawczym wsparcie klina zostało szybko osiągnięte i nawet pokonane, a do kolejnego celu jakim była strefa popytu zabrakło 20p. Aktualnie cena wróciła do wnętrza formacji i trudno przewidzieć dalsze ruchy na tej parze. Gdyby jednak oprzeć dalsze prognozy na podstawie założeń strategii EMA144 – to z przebiegu notowań i tej średniej na wykresie H1 wynikałoby, że cena niebawem powróci do spadków. Ale czy tak będzie, być może przekonamy się już w najbliższy poniedziałek.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here