Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Dwie analizy z mijającego tygodnia były oparte na formacjach RGR ( H&S) i Objęciach Bessy czyli spadkowych Outside Barów. Jednak sprawdziła się tylko jedna z nich, “EURAUD – pokonane wsparcie rocznego kanału”, natomiast w przypadku drugiej analizy “USDJPY -Objęcie Bessy na weekly” – rynek jeszcze nie potwierdził ani nie zaprzeczył jej trafności…USDJPY 04-09.11.2019

USDJPY Daily – cena w czasie ostatnich dwóch sesji usiłowała pokonać maksimum formacji OB ale notowania kończyły się poniżej.

W analizie tej pary pisałem tak: ” Na parze USDJPY ostatnia świeca tygodniowa utworzyła formację objęcia bessy.Świeca matka formacji ma swoje maximum powyżej okrągłego poziomu 109.00, gdzie zarazem przebiega linia szyi formacji oRGR, jednak zamknięcie tygodnia znajduje się poniżej tego ważnego poziomu, (świeca ma długi górny knot) co sugeruje jego odrzucenie. Na oscylatorze MACD trwa dywergencja spadkowa, co skłania mnie do nastawienia się na shortowanie tej pary. Na dołączonym wideo wskazuję jeszcze jeden powód dla którego scenariusz spadkowy uznaje za bardziej prawdopodobny i dlaczego poziom 108.40-50 może okazać się dobrym miejscem do otwarcia zlecenia.”

No i zgodnie z analizą otworzyłem shorta na 108.40… i aktualnie mam -80p. Ostatnią “deska ratunku” jest opór klina wzrostowego w jakim para się porusza… jego wyraźne pokonanie będzie jednoznaczne z zamknięciem zlecenia ze stratą. Jest jeszcze druga ewentualność, że nieudane (czwartkowe i piątkowe) próby pokonania oporu formacji OB mogą wskazywać na fałszywe wybicie i cena zawróci na południe już w poniedziałek.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

EURAUD 07-09.11.2019

EURAUD D1 – cena wybiła dołem z objęcia bessy, spadła 70p i zawróciła w kierunku pokonanego wsparcia kanału

Analizując tą parę zwróciłem uwagę na formację RGR i pokonane wsparcie kanału wzrostowego. Pisałem tak: “Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem spadków, cena pokonała wsparcie i aktualnie znajduje się blisko 50p poniżej, tworząc formację PA -objęcie bessy. Może to wskazywać na dalsze spadki. Dodatkowo możemy zauważyć formacje RGR, dla której wsparcie kanału jest linią szyi.Zaznaczony na czerwono prostokąt to wspomniana formacja objęcia bessy. Jeśli cena pokona jego dolną granicę to możemy spodziewać się spadków o kolejne 110p do najbliższej strefy popytu zaczynającej się na poziomie 1.5930. Wejścia w shorta szukałbym przy ewentualnym re-teście pokonanego wsparcia kanału.”

Cena kontynuowała spadki, dotarła do 1.5970 i zawróciła w kierunku pokonanej linii szyi i wsparcia kanału, które teraz stanowić będą opór. Nadal jestem nastawiony na spadki i po pojawieniu się oznak słabości (w postaci pin bara) na niższych interwałach otworze kolejnego shorta.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here