Naga MarketsCzwartkowe decyzje ECB o utrzymaniu dotychczasowej polityki monetarnej na nie zmienionym poziomie i publikacja w tym samym czasie danych gospodarczych z USA wniosły trochę ożywienia w kursach walut. Ogólnie większość z nich osłabiła się w stosunku do dolara, EUR o blisko 50p, a funt brytyjski ponad 120p.

W tym tygodniu analizowałem dwie pary walutowe USDCAD i EURUSD.
Pierwsza para zachowała się zgodnie z przewidywaniami, natomiast w przypadku EURUSD sytuacja jak na razie niewyjaśniona, na rozstrzygnięcie w którą stronę notowania ruszą, poczekamy prawdopodobnie do środy wieczorem (30.10.2019) czyli posiedzenia FED-u i decyzji o wysokości stóp % w USA.USDCAD 21-26.10.2019

USDCAD H4 – cena dotarła do najbliższej strefy popytu zgodnie z przewidywaniami.

W poniedziałkowej analizie :“USDCAD – pokonane wsparcie kanału” prognozowałem spadki, a swoje przypuszczenia opierałem na skutecznym pokonaniu wsparcia długoterminowego kanału wzrostowego.

Pisałem tak:”Na wykresie dziennym (powyżej) cena wybiła dołem z formacji Inside Bara, utworzonego przez świecę z 11 października br. i jednocześnie pokonała wsparcie wspomnianego kanału wzrostowego. Oscylator MACD jest w fazie spadkowej co wspiera dalsze spadki na tej parze. Pierwszym celem podaży może być najbliższa strefa popytu 1.3050.”

Jak widać na wykresach (powyżej), cena dotarła do planowanego wsparcia w ostatnich godzinach piątkowej sesji. Pytanie co dalej, czego możemy się spodziewać na tej parze? Prawdopodobnie do środy czyli decyzji FED-u będziemy obserwować konsolidację i próbę re-testu pokonanego wsparcia kanału, ale kolejne spadki do poziomu 1.2930 raczej nieuniknione.

EURUSD 23-26.10.2019

EURUSD 23-26.10 – cena zbliża się do decyzyjnego poziomu

Druga analizowana para to EURUSD. Tym razem zrobiłem ją w formie wideo, ponieważ analizowałem 4 kolejne wykresy od MN do H4, co w wersji pisanej było by dość długie i trochę zagmatwane. Na koniec tygodnia cena znalazła się na poziome 1.1070, czyli już bardzo blisko, według mnie, decyzyjnego poziomu w pobliżu którego spodziewam się odpowiedzi na pytanie, gdzie podąży kurs tej pary w następnych tygodniach. Do oceny tej analizy wrócimy za kilka dni gdy coś się wyjaśni, być może impulsem będzie środowe posiedzenie FED-u, a może wcześniej wieści płynące z Parlamentu UE związane z Brexitem.

Przy okazji zapraszam na webinar:

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Strategia EMA144″. Spotkanie odbędzie się we wtorek (29.10.2019 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

W czasie wykładu przedstawię zasady strategii opartej na średniej wykładniczej EMA144, która okazuje się dość dokładnie odwzorowywać sytuację na wykresie danego instrumentu i potrafi generować skuteczne sygnały transakcyjne. Uczestnicy wykładu dowiedzą się między innymi:

  • co to jest średnia krocząca
  • dlaczego akurat EMA144
  • średnia jako dynamiczne wsparcie/opór
  • przykłady setupów na różnych interwałach czasowych
  • jak dobrać odpowiedni TF do tej strategii

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here