Naga MarketsNiewątpliwie mijający tydzień dostarczył sporo wrażeń handlującym na funcie brytyjskim i jego parach. Zbliżający się termin wyjścia UK z UE i napływ coraz to nowych informacji o stanie rozmów pomiędzy zainteresowanymi stronami – dolewał oliwy do ognia – funt rósł w dawno nie widzianym tempie. Ostatnie dwie świece tygodniowe to blisko 800p na plus dla GBP/USD.

Ale wiadomo, że to jeszcze nie koniec emocji na tej walucie. W sobotę zapadnie kolejna ważna decyzja – parlament UK będzie głosował nad przyjęciem (lub nie) podpisanego w czwartek “dealu rozwodowego”. Spodziewając się takich niecodziennych ruchów na tych parach wolałem skupić się na bardziej przewidywalnych instrumentach chwilowo mniej podatnych na wiadomości ze świata polityki, chociaż mam wrażenie, że za prezydentury Donalda Trumpa coraz mniej jest takich instrumentów …:(

SILVER 14-19.10.2019

SREBRO H4 – cena srebra po fałszywym wybiciu z IB zawróciła na północ

W poniedziałek analizowałem SREBRO. Wtedy cena zbliżała się do oporu kanału spadkowego i górnego limitu Inside Bara (górny wykres).

Pisałem tak: “Na wykresie H4 możemy zauważyć, że aktualnie cena znajduje się w ważnym miejscu. Górne ograniczenie IB pokrywa się ze strefą podaży (niebieska) i dodatkowo w tym miejscu przechodzi opór kanału spadkowego. Taka konfluencja zazwyczaj zwiększa zainteresowanie rynku i w przypadku pokonania tych oporów możemy spodziewać się napływu większej ilości zleceń kupna, lub w przypadku odrzucenia – zleceń sprzedaży. Warto zatem obserwować zachowanie się ceny tego surowca i dołączyć po pojawieniu się odpowiedniego sygnału price action. Trwałe pokonanie tego oporu może skierować rynek do ceny na poziomie 18.57. gdyby jednak cena skutecznie pokonała dolny poziom IB (17.32) warto będzie zająć pozycje short z celem 17.03.”

Patrząc na aktualną sytuacje, możemy stwierdzić, że konfluencja oporów wytrzymała napór kupujących i cena zawróciła w kierunku dolnego limitu IB , pokonała go ale dotarła tylko do 17.14 i zawróciła na północ. Aktualnie na zamknięciu sesji piątkowej cena jest kilka centów powyżej oporu kanału. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będziemy obserwować dalszy wzrost ceny tego szlachetnego metalu.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie

AUDUSD 17-19.10.2019

AUDUSD H1 -korekta wzrostowa po pokonaniu linii trendu nabrała dynamiki

Druga analiza z mijającego tygodnia to “AUDUSD – pora na korektę ?” i pisałem w niej tak:

“Na wykresie H1 możemy zauważyć, że cena znajduje się pod kolejną lokalną linią trendu spadkowego. W przypadku jej pokonania możemy spodziewać się kontynuacji korekty wzrostowej. Za scenariuszem wzrostowym przemawia dzisiejsza informacja o bliskim zawarciu umowy handlowej USA Chiny i dodatkowo dywergencja wzrostowa na wykresie dziennym.”

Powyższy wykres dowodzi, że korekta wzrostowa była kontynuowana, nadal mamy dywergencje wzrostową na wykresie Daily, zapowiada się więc, że to nie jest ostatnie słowo kupujących.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here