Naga MarketsTydzien 40-ty tego roku, a szczególnie jego ostatnie dwa dni przyniosły ponadnormatywną zmienność na brytyjskim funcie i parach z nim powiązanych. Tygodniowa świeca na kablu jest największą w tym roku, wyniosła ponad 500p, i zapowiada kolejne wzrosty w przyszłym tygodniu. Niewątpliwie to nagłe ożywienie spowodowały ostatnie rozmowy pomiędzy premierami Irlandii i UK i zbliżenie stanowisk dotyczących backstopu pomiędzy Irlandią i Irlandią Płn.. Dodatkowego impulsu do wzrostów dostarczył dzisiejszy komunikat EU, że rozmowy o porozumieniu brexitowym będą zintensyfikowane co wzbudziło nadzieję na wyjście UK z UE z umową.

W tym tygodniu mając na względzie zbliżający się termin wyjścia UK z UE i spodziewając się zaskakujących ruchów na rynku walut europejskich, więcej uwagi poświęciłem parom z antypodów.

Analizowałem australijskiego (AUD) i nowozelandzkiego (NZD) dolara w parze z USD.

AUDUSD 07-11.10.2019

AUDUSD H4 – zanim cena wybiła z IBara utworzyła spadkową flagę

Analizując AUDUSD w poniedziałek, spodziewałem się wzrostów bazując na formacji Inside Bara i dywergencji wzrostowej na wykresie dziennym.

Pisałem tak: ” Patrząc na AUDUSD od strony czysto technicznej widzimy, że w zeszłym tygodniu pojawiły się próby korekty ostatnich spadków. Zakres poniedziałkowej świecy dziennej okazał się niepokonany przez kolejne dni, powstała formacja Inside Bara. Jest duże prawdopodobieństwo, że cena opuści formację kierując się na północ. Taki scenariusz wspiera bycza dywergencja na D1.”

Jak widać na powyższym wykresie porównawczym cena jest już poza obszarem IB, ale jak na razie ruchy są dość ograniczone i do planowanego w analizie poziomu 0.6860 jeszcze brakuje 60p.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie

NZDUSD 09-11.10.2019

NZDUSD H4 – zanim cena opuściła trójkąt górą pojawiła się próba wybicia dołem tworząc fałszywe wybicie.

W środę przyjrzałem się drugiej parze z antypodów – NZDUSD. Tu dojrzałem formacje Price Action – trójkąt symetryczny.

Pisałem tak: “ Gdy spojrzymy na (poniżej) wykres H4 – zauważymy, że notowania utworzyły formację trójkąta symetrycznego, z którego bardzo prawdopodobne jest wybicie górą. Pokonanie oporu trójkąta będzie równoznaczne z pokonaniem strefy podaży. Scenariusz wzrostowy wspiera dywergencja wzrostowa na wykresie dziennym. Wybicie dołem zaneguje scenariusz wzrostowy.”

Tu podobnie jak w poprzedniej analizie przewidując północny kierunek wybicia z formacji podpierałem się byczą dywergencją na wykresie dziennym. Zanim jednak to wybicie w górę nastąpiło, rynek przetestował  wsparcie trójkąta tworząc fałszywe wybicie.

Reasumując powyższe analizy wydaje się, że w obu przypadkach w przyszłym tygodniu kierunek będzie kontynuowany, gdyż nadal mamy wzrostowe dywergencje na wykresach dziennych.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here