Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


GBPUSD 21-25.01.2020

GBPUSD Daily – piątkowa świeca utworzyła objęcie bessy

W minionym tygodniu analizowałem kilka par, w tym popularnego “kabla” i USDJPY. Parą funt brytyjski do USD interesuję się już od 14 stycznia gdy właśnie wtedy dopatrzyłem się formacji RGR. Linia szyi tej formacji okazała się do dzisiaj niepokonana. Miniony tydzień przyniósł początkowo wzrosty, pokonana została linia trendu spadkowego, ale pomimo dość pozytywnych danych w piątek, (wskaźnik PMI okazał się lepszy od oczekiwanego), GBPUSD po chwilowych wzrostach i dotarciu do poziomu 1.3170 ponownie ruszył w kierunku linii szyi (zielona). W nadchodzącym tygodniu czekają nas dwa ważne wydarzenia dla tej pary: w czwartek decyzja BoE dotyczaca stóp procentowych i w piątek UK opuszcza Unię Europejską. Być może tak jak wspomniałem w analizie z poniedziałku – to te wydarzenia ostatecznie doprowadza do oczekiwanych przeze mnie spadków, gdyż piątkowa świeca dzienna utworzyła formację objęcia bessy co wspiera scenariusz spadkowy.

USDJPY 23-25.01.2020

USDJPY 23-25.01.2020 – cena kontynuuje ruch na południe po wybiciu dołem z IB

W przypadku drugiej analizy:-“USDJPY – setup dla cierpliwych” – Pisałem tak:- ” Na szczycie silnego impulsu wzrostowego zapoczątkowanego 8 stycznia pojawiła się formacja Inside Bara, z której we wtorek nastąpiło wybicie w dół. Pokonaniu dolnego limitu IB towarzyszyło pojawienie się “czerwonego” MACD co sygnalizuje wejście pary w fazę spadkową. Dzisiaj cena pokonała wspomniany wcześniej poziom S/R 109.68. Zanim zdecydujemy się na otwarcie zlecenia sprzedaży wskazana jest cierpliwość. Potwierdzeniem że scenariusz spadkowy jest w grze będzie to, że dzisiejsza świeca dzienna zamknie się poniżej tego poziomu, i możemy spodziewać się kontynuacji spadków.”

Przewidywania zostały potwierdzone przez rynek, świeca czwartkowa zamknęła się poniżej poziomu 109.68 i spadki stały się faktem. W przyszłym tygodniu spodziewam się kontynuacji kierunku, spadki do 108.50 są bardzo prawdopodobne.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here