Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu analizowałem dwie pary walutowe, funta brytyjskiego i dolara nowozelandzkiego w relacji do dolara USA.W obu przypadkach prognozowałem kierunek w jakim podąży cena analizując formacje Inside Bara, które pojawiły się na wykresach dziennych tych instrumentów.GBPUSD 01-05.10.2019

GBPUSD H4 – cena po fałszywym wybiciu górą powędrowała na południe docierając do przewidywanego poziomu 1.2210

Na tej parze w poniedziałek doszukałem się fałszywego wybicia z IB. Pisałem tak:-“Na wykresie H4 utworzyła się formacja Inside Bar, z którego próba wybicia górą zakończyła się dzisiaj niepowodzeniem. Aktualnie cena znajduje się blisko dolnej krawędzi formacji i ewentualne wybicie dołem może doprowadzić do dalszych spadków. Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu zobaczymy notowania pary w okolicach 1.2210.”

Na zamieszczonych powyżej wykresach porównawczych widać, że prognoza się sprawdziła z dokładnością do kilku pipsów.

NZDUSD 03-05.10.2019

NZDUSD H4 – po pokonaniu oporu IB cena dotarła do celu jakim był poziom 0.6320

Tu również mieliśmy formację Inside Bara i gdy robiłem analizę w środę, cena wybiła już w górę. Pisałem tak: “…w tym tygodniu pojawiły się oznaki korekty wzrostowej. Dzienne świece z wtorku i środy utworzyły formacje Inside Bara, a dzisiejsza wskazuje na wybicie górą z tej formacji. Na wykresie D1 i H4 trwają dywergencje wzrostowe co dodatkowo wspiera byczy scenariusz. Prawdopodobnym celem kupujących może być najbliższa strefa podaży zaczynająca się na poziomie 0.6320…”

Cena przekroczyła przewidywany poziom 0.6320 o 15p po czym nastąpiły spadki. Sesja piątkowa zakończyła się na poziomie 0.6310. Być może nastąpi re-test pokonanego oporu IB (0.6270), ale kolejny tydzień może okazać się również wzrostowy i cena dotrze do 0.6360 gdyż nadal trwa dywergencja na wykresie D1.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here