Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.

W mijającym tygodniu analizowałem dwie pary walutowe związane z GBP – funtem brytyjskim. Obie pary wydały mi się najbardziej przewidywalne ze względu na formacje Price Action jakie na wykresach tych par się pojawiły.

Na GBPJPY mieliśmy objęcie bessy, na GBPUSD kanał wzrostowy i z obu formacji notowania wybiły dołem. Dodatkowo rosnąca niepewność co do formy w jakiej UK ma opuścić Unię Europejską ma raczej negatywny wpływ na siłę funta co w przypadku tych par sugerowało kontynuację spadków.

GBPJPY 24-28.09.2019

GBPJPY H4 – notowania po wybiciu z Objecia Bessy kontynuowały spadki do przewidywanego w analizie poziomu

W analizie “GBPJPY – objęcie bessy na D1”  pisałem między innymi : ” Piątkowa (20.09) świeca dzienna utworzyła formację objęcia bessy, a dzisiejsze notowania wskazują na wybicie dołem z tej formacji i prawdopodobieństwo powrotu do spadków trwających od marca br. Wybiciu z formacji towarzyszy malejący MACD Zasięg spadków może być limitowany najbliższą strefą popytu zaczynająca się na poziomie 132.90, a po jej ewentualnym pokonaniu, oporem wspomnianej formacji podwójnego dna 130.70 (niebieska linia), które teraz może okazać się wsparciem dla spadającej ceny.”

Jak widać na załączonym wykresie cena spadła nawet trochę niżej niż w analizie przewidywałem. Dalsze spadki są możliwe, ale dopiero po pokonaniu ważnego poziomu 132.15.

GBPUSD 26-28.09.2019

GBPUSD H4 – cena po wybiciu z kanału wzrostowego osiągnęła cel i kontynuuje spadki

Druga analiza: “GBPUSD – będzie krwawa łaźnia?” – dotyczyła popularnego “kabla”. Tu mieliśmy dość klarowną sytuację, cena pokonała wsparcie kanału i kierowała się na południe.

W analizie pisałem tak: ” … rozpoczął się powrót do spadków, cena wybiła dołem ze wspomnianego kanału i prawdopodobnie w czasie najbliższych sesji ten kierunek będzie utrzymany. Najbliższa strefa popytu zaczynająca się na 1.2320 to pierwszy cel podaży, a jeśli dojdzie do jej pokonania, możemy spodziewać się ataku na 1.22, gdzie znajduje się ważny poziom wsparcia i oporu.”

Jak widać na załączonym wykresie cena osiągnęła pierwszy cel i z dużym prawdopodobieństwem kolejny 1.22 jest w zasięgu w czasie najbliższych sesji, zwłaszcza, że wcześniej nie zauważyłem formacji RGR, której linia szyi 1.2387 została skutecznie pokonana i wspiera to scenariusz spadkowy.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here