Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Ten tydzień nie był zbyt łaskawy dla moich analiz, jedna okazała się całkowicie sprzeczna z tym co rynek zrobił, druga jedynie przewidziała kontynuacje ruchu po wybiciu z formacji objęcia hossy.

AUDNZD 26-30.08.2109

AUDNZD H4 – 26-30.08 – fałszywe wybicie dołem z kanału

Zacznijmy więc od tej nieudanej. “AUDNZD – wybicie dołem z klina wznoszącego”. W poniedziałek pisałem tak:
-“Na wykresie H4 możemy wytyczyć linię równoległą do oporu klina z którego cena wybiła w piątek, która może okazać się wsparciem kanału wzrostowego. Na MACD trwa aktualnie dywergencja spadkowa, która sugeruje ,ze jeśli nastąpi pokonanie wsparcia kanału to spadki będą kontynuowane do najbliższej strefy popytu zaczynającej się na poziomie 1.0480.”

Zakładałem wejście w shorta po wybiciu z kanału… ale to wybicie dołem okazało się pułapką , czyli mieliśmy do czynienia z tak zwanym fałszywym wybiciem i cena powędrowała mocno w górę.

Trzeba sobie zadać pytanie czy na etapie pisania analizy można było uniknąć błędnych wniosków. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że dywergencja na bazie której przewidywałem spadki była już dość “stara”, to znaczy że wartość MACD zbliżała się już do zera, co powinno wzbudzić we mnie podejrzenie, że nie za bardzo już można na nią stawiać jako potwierdzenie spadkowego nastawienia na tej parze.

NZDUSD 27-30.08.2019

NZDUSD H4 27-30.08.2019 – cena po wybiciu z objęcia hossy zrobiła re test pokonanego wsparcia i kontynuowała spadki w kierunku wybicia.

Druga analiza pisana we wtorek: “NZDUSD – objęcie hossy i fałszywe wybicie” była neutralna i zalecała wstrzymanie się ze zleceniem do czasu wybicia z formacji Objęcia Hossy. Pisałem między innymi tak: ” Na wykresie H4 poniżej, widzimy, że cena jest w konsolidacji od kilku dni i potwierdzone wybicie w którąkolwiek stronę może wskazać kierunek na kilka następnych sesji.Warto zatem poczekać na zamknięcie świecy dziennej i podjąć decyzję, gdy cena wyjdzie poza obręb konsolidacji ( objęcia hossy)”.

No i tak to mniej więcej przebiegło – cena wybiła dołem i po re-teście pokonanego wsparcia powędrowała dalej na południe. Dzisiaj na koniec dnia pojawiła się dywergencja wzrostowa na H1 i H4 co może zapowiadać głębszą korektę na tej parze.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here