Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W mijającym tygodniu byliśmy świadkami bezprecedensowych spadków cen złota. Po osiągnięciu w zeszły piątek maksimum wszechczasów 2075 dolarów za uncję, w środę cena dotarła do 1860 $/oz, spadek wyniósł 215$.

To że rynek spodziewał się korekty było oczywiste, jednak jej wielkość była dla wielu zaskoczeniem.

Analizując złoto w niedzielę 9 sierpnia pisałem tak:“Ostatni tak wzrostowy miesiąc zdarzył się 9 lat temu w lipcu 2011, wtedy złoto ustanowiło All-Time-High na poziomie 1915 $/oz. Co ciekawe kolejny miesiąc – sierpień 2011 był silnie spadkowy i zakończył się dużą spadkową świecą obejmującą świecę lipcową. Aktualnie na wykresie dziennym po ustanowieniu kolejnego ATH na 2077 $/oz pojawiło się objęcie bessy.

Jeśli nastąpi Wybicie dołem i będzie temu towarzyszyć malejący MACD, będzie to silny sygnał do korekty spadkowej. Czy powtórzy się historia sprzed 9 lat – kiedy to po ustanowieniu ATH cena złota gwałtownie spadła? “

No i historia się powtórzyła co potwierdza wykres porównawczy złota z 10.08 i 15.08

GOLD 2020
Złoto Daily – Cena gwałtownie spadła po wybiciu z objęcia bessy. Nadchodzące spadki potwierdza malejący MACD

Jako dogodny poziom do zajęcia pozycji krótkiej uznałem lokalny poziom wsparcia /oporu (S/R) – 2050… co okazało się strzałem w dziesiątkę. Po korekcie do tego poziomu nastąpiły spadki, które dotarły do 1860 dolarów za uncję.

Co dalej ze złotem?

Aktualnie cena złota rośnie odrabiając straty. Jak na razie korekta zatrzymała się na poziomie 50% Fibo. Dopóki nie pokona poziomu 61.8% = 1996 USD/oz możemy mówić o korekcie i nadal prawdopodobieństwo spadków jest większe niż wzrostów.

Osobiście jestem nastawiony na kolejne shortowanie złota, okazji na wejście będę szukał w okolicy wspomnianego poziomu 1994-1998. Moje niedźwiedzie nastawienie może zmienić rosnący MACD na wykresie dziennym, aktualnie spada (czerwony).

Polecam również:

GOLD – czy to już ten moment? – 20.07.2020

ZŁOTO na papier, czyli jak dolar stał się światową walutą

-analizy na bieżąco https://t.me/TradewithDargo


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here