Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Mijający tydzień był o jeden dzień handlowy krótszy ze względu na czwartkowe święto, obchodzone nie tylko w Polsce. Zamieściłem dwie analizy, obie okazały się dość trafne, i pomimo wspomnianego święta zmienność okazała sie zadowalająca i ceny pokonały ponad 100p od stanu wyjściowego – czyli  poziomu w jakim się znajdowały, gdy robiona była analiza.

GBPUSD 12-17.08.2019

GBPUSD pound dollar
GBPUSD H4 – rynek wykonał ruch w kierunku przewidzianym w analizie.

Analizując “kabla” -szukałem odpowiedzi na pytanie zadane w tytule:  “GBPUSD- dywergencja na H4, będzie mała korekta?“. Pisałem tak: “gdy spojrzymy na wykres H4, zauważymy, że cena odbiła się od wsparcia kanału spadkowego i utworzyła się bycza dywergencja na oscylatorze MACD, co może zapowiadać korektę wzrostową. Warto obserwować tą parę i w przypadku gdyby na zakończenie dnia pojawiło się minimum na MACD na wykresie dziennym i wskaźnik zacznie rosnąć, można zaryzykować otwarcie zlecenia BUY z celem w okolicy oporu kanału, w którym aktualnie cena się znajduje.”

Jaka była odpowiedź rynku wystarczy spojrzeć na wykres porównawczy powyżej… Okazało się, że korekta się pojawiła i nie tylko został osiągnięty cel podany w analizie, ale nawet przekroczony o 50p.

Co dalej ? Ponieważ MACD nadal świeci na “zielono” na D1 i są sygnały, że Szkocka Partia Narodowa chce współpracować z labourzystami w celu uniknięcia “hard brexitu”, jest prawdopodobne, że funt brytyjski może w czasie najbliższych sesji trochę zyskać na wartości wobec pozostałych walut.

GBPJPY 16-17.08.2019

GBPJPY H4 – cena wybiła z Inside Bara i Objęcia Hossy

Druga analiza pary GBPJPY pojawiła się w piątek o 1:00 rano, więc mogło się wydawać, że nie wiele czasu miał rynek, żeby spełnić scenariusz nakreślony w analizie… a jednak dali radę i cena wybiła z obu formacji wspomnianych w analizie ( Inside Bar i Objęcie Hossy). Co prawda cena na zakończenia dnia lekko wróciła do IB ale nadal znajduje się ponad OH… dlatego warto zajrzeć do tej analizy, bo jakiś czas rynek będzie prawdopodobnie poruszał się zgodnie z jej założeniami.

Zainteresowanych moją strategią PA+MACD na bazie której robione są powyższe analizy, zapraszam na webinar poświęcony założeniom tej strategii, który odbędzie się w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 20:00. Link do rejestracji:

Price Action w połączeniu z MACD

 


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here