Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W analizie z poniedziałku:“GBPUSD – bycza dywergencja daje nadzieję na korektę wzrostową” – opierając się na powstałym Inside Barze i dywergencji wzrostowej na wykresie H4 spodziewałem się korekty i wzrostów przynajmniej do wsparcia klina z którego cena wybiła dołem tydzień wcześniej.

GBPUSD 05-10.08.2019

GBPUSD H4 – cena wybiła dołem po słabych danych PKB w UK

Pisałem tak:“Gdy przejdziemy do wykresu H4, to widzimy, że trwa bycza dywergencja, która wspiera scenariusz wzrostowy z interwału dziennego. Jeżeli nastąpi wybicie górą, a MACD zacznie rosnąć na D1, będzie to okazja do otwarcia zlecenia buy. Celem popytu może być wsparcie klina zniżkującego, który cena opuściła bardzo dynamicznie na początku zeszłego tygodnia.W przypadku ewentualnego wybicia dołem cena może zatrzymać się na strefie popytu zaczynającej się od poziomu 1.2040.”

Rynek jednak miał inny pomysł dla tej pary i po kilkudniowym pobycie w IB i nieskutecznych próbach wybicia górą, w końcu w piątek wybił dołem i nawet silna strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.2040 nie była w stanie zatrzymać sprzedających. Niewątpliwie do tak silnych spadków przyczyniły się słabe wyniki gospodarcze w UK, między innymi po raz pierwszy od 2012 Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii spadł w drugim kwartale 2019 roku o 0,2 proc. kw/kw.To pierwszy spadek PKB Wielkiej Brytanii kw/kw od 2012 r. cena dotarła już do 1.2020 i niewiele brakuje do ustanowienia minimum wszech czasów, które znajduje się od 15.01.2017 na poziomie 1.1985.

USDJPY 07-10.08.2019

USDJPY H4 – cena nadal nie opuściła formacji objęcia hossy

Druga analiza tego tygodnia dotyczyła pary : “USDJPY – Objecie hossy na D1 ale spadki bardziej prawdopodobne”.

Pisałem tak:” (…)na USDJPY utworzyła się wczoraj formacja objęcia hossy na wykresie dziennym, a jednak zachowanie się ceny i oscylatora MACD wskazuje na możliwość kontynuacji spadków, co jest kolejnym przykładem, że dalsze losy tej pary będą zależne od kierunku wybicia z formacji i jej usytuowania na wykresie, a nie jej nazwy wynikającej z rodzaju świecy obejmującej, w tym przypadku wzrostowej.”

Rynek do końca tygodnia nie podjął decyzji w jakim kierunku mają podążyć notowania, cena nadal nie wyszła poza zakres Objęcia Hossy. MACD na wykresie dziennym nadal “czerwony”, więc nadal spadki są dla mnie bardziej prawdopodobne.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here