Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu zamieściłem analizy dwóch par walutowych, GBPNZD i EURUSD.

Poniedziałkowa analiza:”GBPNZD – dywergencja wskazuje na korektę” okazała się bardzo trafna. Pisałem w niej między innymi: “Gdy spojrzymy na wykres H4, możemy zauważyć, że utworzyła się dywergencja wzrostowa, i cena podąża na północ. Prawdopodobnym celem popytu będzie poziom 1.8510 gdzie znajduje się najbliższa lokalna strefa podaży, a po jej skutecznym pokonaniu poziom wsparcia/oporu 1.8600.”

GBPNZD H4 – cena nie tylko dotarła do przewidywanego poziomu, ale po pokonaniu tego oporu wzrosła o kolejne 25p

Gdy spojrzymy na wykres porównujący stan z poniedziałku i aktualny możemy stwierdzić, że plan został wykonany z nadwyżką, cena po pokonaniu oporu na 1.8600 doszła do 1.8625. Aktualnie dywergencja na H4 już się zakończyła i pokonany opór (1.86) może okazać się wsparciem dla spadającej ceny.

Druga analiza tego tygodnia, która ukazała się w piątek po posiedzeniu ECB: “EURUSD – Objęcie Hossy na wykresie dziennym” zakłada wzrosty na tej parze po wybiciu z formacji Objęcia Bessy. Jak na razie do wybicia nie doszło , musimy poczekać z weryfikacją analizy do następnego tygodnia, aż rynek wykona jakiś znaczący ruch.

AUDCAD 11-27.07.2019

AUDCAD H4 formacja objęcia hossy wsparta dywergencja wzrostową wypchnęła cenę 110 p w górę.

Warto natomiast wrócić do analizy z 11 lipca pary “AUDCAD – dywergencja i objecie hossy” – tu sytuacja rozwijała się dość dynamicznie i powyższy wykres potwierdza skuteczność formacji dwu świecowej jaką jest Objęcie Hossy w połączeniu z dywergencją wzrostową pomiędzy ceną a wskaźnikiem MACD.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here