Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W analizie z wtorku : “CADJPY – potrójny poziom konfluencji” pisałem tak: “… W piątek (05.07) nastąpiło pokonanie linii trendu spadkowego, a wczorajsza świeca dzienna okazała się być świecą “matką” dla dzisiejszej tworząc formację Inside Bara. Możemy wyznaczyć też linię trendu krótkoterminowego wzrostowego w jakim cena od początku czerwca kierowała się na północ. Miejsce przecięcia tych dwóch linii trendu i dolnej granicy IB znajduje się na poziomie 82.75, więc mamy potrójną konfluencję wsparć, pokonanie tego poziomu będzie mocnym sygnałem SELL i być może będziemy świadkami końca korekty wzrostowej, a para powróci do spadków…”.

CADJPY 09-13.07.2019

#CADJPY
CADJPY D1 – trwa konsolidacja na poziomach wsparcia, na MACD pojawiło się maksimum, możliwe spadki

Okazało się, że w mijającym tygodniu nie doczekaliśmy się pokonania wspomnianej konfluencji wsparć, również górny limit IB nie został pokonany, a notowania poruszały się w wąskiej konsolidacji o zakresie około 60p. Być może miały na to wpływ informacje makro – Bank of Canada nie obniżył stóp %, ale podtrzymał gołębie nastawienia do polityki monetarnej… więc w sumie nie było powodu do gwałtownych reakcji na kursie CAD.  Notowania z wtorku i na koniec piątku mijającego tygodnia znalazły się na tym samym poziomie 82.81. Jedyne co zmieniło się, to pojawiło się maksimum na MACD na wykresie dziennym i wersja spadkowa z analizy nadal jest aktualna.

AUDCAD 11-13.07.2019

AUDCAD H4 – zgodnie z analizą – korekta wzrostowa już jest w trakcie, ale jeszcze nie dotarła do pierwszej strefy podaży

W analizie z czwartku (11.07) pisałem: “Wczorajsza świeca dzienna objęła swoim zasięgiem świecę wtorkową tworząc formacje Objęcia Hossy (Outside Bar). W czasie dzisiejszych notowań pojawiła się dywergencja wzrostowa na wykresie dziennym oscylatora MACD.Gdy spojrzymy na wykres H4 – tu również mamy dywergencję wzrostową, która rozpoczęła się dobę wcześniej. Formacje typu Inside czy Outside Bar jeśli powstają na ważnym poziomie i są wspierane dywergencją maja dużą sprawdzalność, stąd oceniam prawdopodobieństwo rozpoczęcia korekty wzrostowej na duże.”

Z wykresów zamieszczonych powyżej wynika że wszystko poszło zgodnie z planem i w odróżnieniu od pierwszej analizy ta realizuje się dość szybko po już po jednej dobie mamy wybicie z OB i cena wzrosła o 30p. Wygląda na to, że i początek przyszłego tygodnia będzie wzrostowy, przynajmniej do czasu osiągnięcia strefy podaży 0.9170.

Sezon wakacyjny trwa, brakuje dynamiki na rynkach, to i zyski niewielkie, ale na bazie tych dwóch analiz 50p uzbierałem.

Tydzien 28/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here