Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W mijającym tygodniu niewątpliwie największym wydarzeniem dla notowań walut były piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Popularne “payrollsy” okazały się być znacznie lepsze od oczekiwań i zdecydowanie umocniły USD w stosunku do wszystkich pozostałych walut. Spójrzmy więc jak sprawdziły się moje analizy w konfrontacji z realnym rynkiem.

AUDUSD 02-06.07.2019

AUDUSD D1

AUDUSD – 2 w 1 – Outside i Inside Bar (OIB) na Daily – w tej analizie w oparciu o podwójną formację Out i Inside Bar zakładałem możliwość wzrostów do najbliższej strefy podaży. Pisałem: “Prawdopodobne jest wybicie góra z formacji, gdzie celem może być dość blisko położona strefa podaży 0.7050, a jeśli i ona zostanie zdobyta, popyt może pchnąć ceną do następnej znajdującej się kolejne 100p wyżej. Tak to wygląda na tą chwilę teoretycznie… ale należy mieć na względzie środowe (03.07) odczyty ISM Non-Manufacturing PMI dla USA i payrollsy, które nas czekają w piątek 14:30. Szczególnie te drugie dane mogą wywrócić rynek i skierować notowania w najmniej oczekiwany kierunek.”

Pierwszy etap, czyli wzrosty do strefy podaży został zrealizowany, cena po wybiciu z formacji dotarła do 0.7047, ale notowania na koniec sesji wróciły do wnętrza formacji. W piątek, po ukazaniu się danych z USA, gdzie payrollsy wyniosły 220 tys, czyli w czerwcu przybyło 60 tys. więcej miejsc pracy w sferze poza rolniczej niż przewidywano, cena zdecydowanie zawróciła na południe docierając do dolnej granicy formacji OIB, na MACD pojawiło się maksimum i wskaźnik zaczął maleć. Powrót do wzrostów aktualnie mało prawdopodobny, celem może być poziom wsparcia 0.6940.

Druga analiza, którą napisałem w czwartek to: “GBPAUD – czy będzie re-test Outside Bara ?”. Na tej parze cena wybiła dołem z Outside Bara i podążąła na południe. Pisałem tak: “W poniedziałek (01.07) dzienna świeca utworzyła formację Objęcia Hossy (Outside Bar) (B) z której już we wtorek nastąpiło zdecydowane wybicie na południe.Ponieważ cena nie dotarła do najbliższej znaczącej strefy popytu, wydaje się, że rynek zawrócił w kierunku pokonanego wczoraj IB i decydującym o dalszym kierunku będzie re-test jego minimum znajdującego się na poziomie 1.8045. Warto więc poczekać na jutrzejsze zachowanie się ceny, sporo może się wyjaśnić po najważniejszych danych tego dnia czyli informacji z rynku pracy w USA – payrollsów, które będą publikowane o godz. 14:30.”

GBPAUD 04-06.07.2019

GBPAUD 04-06.07.2019

Ponieważ minęła dopiero doba od analizy, niewiele ze scenariusza w niej opisanego zdążyło się spełnić, jak na razie cena pokonała drogę 40p w kierunku wspomnianego poziomu 1.8045 i są duże szanse, że ten kierunek utrzyma w poniedziałek.

Na AUDUSD troche uzbierałem punktów, niestety ogólnie tydzień na minusie.

Pipsy Tydzień 27/2019

 


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here