Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W pierwszej analizie w tym tygodniu:” AUDUSD – dywergencja wzrostowa na D1” przewidywałem wzrosty. Swoje prognozy opierałem na silnej dywergencji wzrostowej na wykresie dziennym oraz częściowo na informacjach płynących z RBA wskazujących na chęć kontynuowania dotychczasowej polityki pieniężnej, co rynek przyjął jako korzystny sygnał dla australijskiej waluty.

Pisałem tak: “Przechodząc do wykresu na niższym interwale H4, możemy wyznaczyć potencjalne poziomy Take Profit i Stop Loss. Jeżeli cena podąży zgodnie z dywergencja z wykresu dziennego, celem popytu może być poziom 0.7000, gdzie znajduje się najbliższa strefa podaży…”

AUDUSD 24-28.06.2019

AUDUSD H4 – Formacja A – utworzona przez świecę odrzucającą strefę podaży – spełniła funkcje formacji odwrócenia trendu, Formacja B – początkowo fałszywe wybicie na południe, odrzucenie poziomu S/R (niebieska linia) a potem wybicie górą i dynamiczny ruch w górę do 0.7000, tu jest formacją kontynuacji trendu.

Na powyższym wykresie możemy stwierdzić, że cele określone w analizie zostały spełnione. Warto też zwrócić uwagę na zaznaczone na czerwono dwie formacje Inside Bar. W obu przypadkach mamy do czynienia z zanegowaniem ważnego poziomu, które prowadzi do dynamicznego wybicia z formacji.

EURAUD 26-28.06.2019

EURAUD H4 – cena dotarła do celu na koniec sesji

Druga analiza w mijającym tygodniu to :” EURAUD – wybicie z Inside Bara wskaże nam kierunek ?”. Prognozowałem spadki po wybiciu z dość ciekawej formacji jaką rynek wyrysował w poprzedzających analizę dniach – “…dzienna świeca okazała się być “matką” dla kilku kolejnych tworząc podwójną formację: Objęcia Hossy dla świecy poprzedzającej  i Inside Bara dla kolejnych dwóch dni. Jak zwykle w takiej sytuacji ważne dla dalszych losów tej pary będzie forma i kierunek wybicia z IB. Aktualnie cena znajduje się poniżej dolnej krawędzi IB co może sugerować dalsze spadki. Scenariusz spadkowy wspiera niedźwiedzia dywergencja na wykresie MACD.”

Ponieważ jeszcze niewiele czasu upłynęło od analizy to i realizacja scenariusza spadkowego jest dopiero w toku. Jak na razie cena wybiła z IB i spadła o 100p prawie realizując pierwszy cel. Dopóki trwa dywergencja na Daily możemy w przyszłym tygodniu nastawiać się na dalsze spadki, najlepiej po jakiejś wzrostowej korekcie.

USDCAD 10-28.06.2019

Ponieważ mamy koniec miesiąca, pokuszę się dodatkowo o podsumowanie analizy z początku czerwca pary walutowej “USDCAD -zapowiada się Long Squeeze”.

USDCAD 10-28.06.2019 – klasyczny re-test pokonanej linii trendu

Spadki dzisiaj dotarły do celu jaki w tej analizie wyznaczyłem… ale zanim do tego doszło mieliśmy wręcz książkowy przykład re-testu pokonanej linii trendu, któremu towarzyszyła formacja Objęcia Bessy po której nastąpiły gwałtowne spadki.

Na bazie powyższych analiz w tym tygodniu utargowałem:

Tydzień 26/2019

 


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here