Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu analizowałem dwie pary walutowe: USDCAD i EURNZD. Niestety tym razem nie do końca sprawdziły się przewidywania, rynek zweryfikował moje analizy i zrobił swoje nie zważając na moje dywagacje.

USDCAD 10-15.06.2019

USDCAD – cena w niewielkim stopniu spadła po czym dynamicznie zaczęła rosnąć.

W analizie z poniedziałku: “USDCAD -zapowiada się Long Squeeze” – zakładałem dalsze spadki bazując na sentymencie, który wskazywał na znaczną dysproporcje pomiędzy zleceniami short a long (5%/95%). Spodziewałem się, że zanim cena zacznie zawracać, jeszcze jednego mocnego impulsu na południe tzw.”long squeezu” w celu pozamykania Stop Lossów większości longów. Niestety takiego ruchu cena nie wykonała i po pojawieniu się niewielkiej luki spadkowej w poniedziałek, została ona uzupełniona i cena powędrowała na północ. Analiza nie udana, nasuwa się wniosek na przyszłość, że opierając analizę na sentymencie, warto żeby  była jeszcze poparta jakąś formacją Price Action, której w tym wypadku nie było.

EURNZD 12-14.06.2019

Druga analiza w tym tygodniu- :“EURNZD – re-test wsparcia kanału i Objęcie Bessy”, była oparta wyłącznie o formacje Price Action. Na bazie powstałej formacji Objęcia Bessy wskazywałem na duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków. Spadki co prawda nastąpiły, przebieg notowań początkowo był “książkowy” – cena przetestowała OB od spodu i podążyła na południe, jednak ich zakres był znacznie mniejszy niż zakładany. Nie doceniłem siły wsparcia, na poziomie 1.7147,  które jest naniesione na drugim wykresie. Wsparcie okazało się na tyle mocne, że wypchnęło cena ponad poprzedni szczyt i cena wydaje się podążać po raz kolejny w kierunku  pokonanego kanału negując chwilowo scenariusz spadkowy. Piszę “chwilowo” gdyż w przypadku pojawienia się kolejnego maksimum na MACD, niższego niż poprzednie, powstanie dywergencja spadkowa i notowania mogą powrócić do spadków.

Tydzień 24/2019

Jak widać na załączonym obrazku – nietrafione analizy odbiły się na wynikach tego tygodnia. Straty są nieodłącznym elementem tradingu, ważne jednak żeby mieściły się one w rozsądnym zakresie.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here