Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu zainteresowały mnie dwie pary -walutowa (AUDUSD ) i surowcowa (SREBRO). Do analizowania wykresów skłoniły mnie pojawiające się tam formacje Price Action- “cup&handle” i Inside Bar. Poniżej opis jak sprawdziły się te formacje w zderzeniu z realnym rynkiem… czyli czy Analiza Techniczna jeszcze działa?

AUDUSD 03-07.06.2019

Na AUDUSD, potocznie nazywanym “kiwi” zaobserwowałem dość rzadko występującą formację “filiżanki”. Jest to formacja odwrócenia trendu, a ponieważ utworzyła się na wsparciu kanału spadkowego, uznałem ja za “valid” czyli ważną.
W poniedziałkowej analizie AUDUSD pisałem tak:-“…gdy spojrzymy na wykres H4. Tu pojawiła się formacja “filiżanki” – dość mało znana i niezbyt często występująca na wykresach, aczkolwiek potrafi być niezwykle skuteczną. Co prawda wzrost napięcia polityczno-handlowego USA-China może w każdej chwili zniweczyć moje prognozy i kawa się wyleje… to jednak mimo istniejącego ryzyka postawiłbym na wzrosty. Celem może być najbliższa strefa podaży 0.7020“.

AUDUSD H4 – formacja “filiżanki” sprawdziła się doskonale jako sygnał zmiany trendu.

Patrząc na powyższy wykres porównujący sytuację z poniedziałku i aktualną, możemy jednoznacznie stwierdzić, że “filiżanka” sprawdziła się jako sygnał zmiany trendu, bo cena od poniedziałku wzrosła o 80p, poruszając się w sugerowanym przez tą formację kierunku.

SILVER 06.06-07.06.2019

W kolejnej analizie, która pojawiła się na portalu wczoraj, czyli w czwartek, opisałem sytuację na SREBRZE. Opisałem to tymi słowami:-” W poniedziałek cena opuściła IB górą i wszystko wskazuje na dalszy ruch na północ. Wczorajsza świeca dzienna miała kształt spadkowego pin bara, ale ponieważ nie znajduje się on na żadnym ważnym poziomie, wg. mnie nie jest sygnałem do spadków.Na wykresie H1 możemy określić prawdopodobne cele popytu i podaży, czyli poziomy w zakresie których cena srebra może się w czasie najbliższych sesji poruszać.
W przypadku gdyby popyt osiągnął przewagę i korekta byłaby kontynuowana, cena może osiągnąć poziom 15.05, gdzie znajduje się dość silny opór. Gdyby jednak podaż miała zwyciężyć – poziom 14.70 może okazać się decydujący o tym czy korekta się zakończy i cena podąży na południe”.

SILVER H1 – w ciągu doby cel został osiągnięty i już przekroczony.

Analizując aktualny wykres ceny srebra, widzimy, że cena dotarła do 15.00$/oz po czym po krótkim okresie konsolidacji wystrzeliła w górę osiągając przewidywany w analizie cel 15.05$/oz. Aktualnie pokonała ten poziom i wędruje dalej na północ. Nie wątpliwie przyczyniły się do tego słabe dane z rynku pracy w USA, gdzie payrollsy były o 100 tys. nowych miejsc pracy niższe od spodziewanych.

Pomimo trafnych analiz ,nie utargowałem zbyt wiele pipsów… głównie z powodu pogody…nie sposób było usiedzieć w domu przed komputerem ;). Ponieważ zakończył się turniej na grupie traderów na FB, zainteresowanym podaje do wglądu konto konkursowe, gdzie większość zleceń bazowało na analizach z kwietnia i maja br. i którego statystyki znajdują się pod tym linkiem: Trading Skill III.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here