Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W tym tygodniu analizowałem dwie waluty krajów znajdujących się po przeciwnych stronach globu i prognozowałem ich kurs w stosunku do dolara USA. Były to australijski dolar (AUD) i szwajcarski frank (CHF)

AUDUSD 19-25.05.2019

AUDUSD Daily – rozpoczęła się korekta wzrostowa, celem może byc poziom 0.700

Pierwsza para – AUDUSD – po dość długim okresie spadków dotarła do wsparcia kanału spadkowego, w którym notowania poruszają się od początku roku. Pomimo, że to wsparcie nieznacznie zostało pokonane, jednak nastawiałem się na wzrosty, a uzasadniłem to tak w poniedziałkowej analizie:-“Wyniki (niedzielnych) wyborów wskazują, że premier Scott Morrison i jego partia wybory wygrała i będzie miała większość w australijskim parlamencie co może wpłynąć na poprawę nastrojów na parach z AUD. Potwierdzeniem zmiany trendu będzie pojawienie się na koniec dnia minimum i wzrostowego “słupka” na histogramie MACD.

Dodatkowo skorzystałem ze wskaźnika envelopes, wg. którego też można było nastawiać się na wzrosty, gdyż cena znajdowała się na jego dolnej krawędzi.
Rynek potwierdził moje przypuszczenia i po dwóch dniach niezdecydowania, rynek ruszył pod koniec tygodnia w górę. Pojawił się wyczekiwany wzrostowy MACD, a notowania w piątek dotarły do górnej krawędzi envelopes.

USDCHF 20-25.05.2019

USDCHF H4 – para wykonał ruch w dół zgodnie z przewidywaniami

Tą parę analizowałem we wtorek: “USDCHF – notowania w formacji Inside Bar” – i zgodnie z informacją w tytule, rozpatrywałem możliwość wybicia z IB w kierunku południowym. Pisałem tak:- “Aktualnie cena po kolejnym zanegowaniu górnego limitu IB zmierza na południe i jeśli pokona dolny limit IB to będzie on klasyczną formacją kontynuacji spadków wg. zasad Price Action. Jeżeli do takiego wybicia dojdzie to celem może być najbliższa strefa popytu zaczynająca się na 1.0012. “

Jedno spojrzenie na powyższy wykres pokazujący sytuację z wtorku i z piatku, i widzimy że analiza sprawdziła się i to dość dokładnie, bo cena w piątek zatrzymała się na wskazanym poziomie 1.0012. Jedynie co mogło trochę potrzymać w niepewności sprzedających, to kolejne dwa re-testy górnego limitu (1.0120) Inside Bara, które również jak dwa poprzednie skończyły się odrzuceniem tego poziomu, i ostatecznie skierowały notowania w dół.

Tydzień można zaliczyć do udanych, zagrania w oparciu o te dwie analizy dały blisko 150p.

Tydzień 21/2019 pipsy

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here