Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


W mijającym tygodniu analizowałem Funta brytyjskiego w parze z amerykańskim dolarem (GBP/USD) i z  japońskim jenem (GBP/JPY). W obu analizach rozpatrywałem formację Price Action –Inside Bar. Kierunek wybicia z tej formacji w obu przypadkach wskazywał na dalsze pogłębienie dotychczasowych spadków. Zgodnie z moimi oczekiwaniami rynek okazał się poruszać w kierunku przewidywanych poziomów… a w przypadku tej pierwszej pary znacznie je przekraczając, w czym na pewno znaczny udział miały pogłoski o niedalekiej w czasie rezygnacji ze stanowiska premier Therese May.

GBPUSD 13-17.05.2019

GBP/USD h4
GBPUSD H4 – cena spadła znacznie niżej niż oczekiwałem

W poniedziałkowej analizie :“GBPUSD – funt brytyjski pod presją podaży” pisałem:” Dzisiejsza świeca dzienna ma dość pokaźny górny knot co sugeruje, że to wybicie może okazać się skutecznym i notowania w czasie kolejnych sesji też będą podążały na południe. Gdy spojrzymy na wykres H4 wspomniana strefa ( 1.2900) wydaje się być jeszcze bardziej prawdopodobnym celem sprzedających. Dobrym miejscem na zajecie pozycji Sell jest dolna krawędź Inside Bara znajdująca się na poziomie 1.2990 o ile dojdzie do korekty wzrostowej w tym kierunku.” Spojrzenie na powyższy wykres porównawczy potwierdza zgodność analizy z tym co rynek w tym tygodniu wykonał, a planowany poziom został przełamany i cena spadła od poniedziałku 260p.

GBPJPY 15-17.05.2019

GBPJPY H4 – cena spadła o 120p i znajduje się blisko strefy popytu

W analizie środowej :“GBPJPY – wybicie z Inside Bara sugeruje spadki” wskazałem na wykresie Daily fałszywe wybicie z trójkąta, a analizując wykres H4, pisałem tak: “Poniedziałkowa i wtorkowa świeca dzienna utworzyła formacje Inside Bara z którego już dzisiaj nastąpiło wybicie dołem.Gdy spojrzymy na wykres H4, zauważymy, że po wybiciu z IB cena cofnęła się do pokonanego dolnego limitu (141.20) Inside Bara i po re-teście ponownie porusza się w dół. W tej sytuacji możemy rozważyć otwarcie zlecenia Sell z TP w okolicy najbliższej strefy popytu 139.40 i Stop Lossem powyżej 141.20.”

Na załączonym wykresie porównawczym widzimy, że cena pokonała odległość 120p i prawie już dotarła do wspomnianego poziomu, do którego zabrakło zaledwie 10p.

Niewiele w tym tygodniu skorzystałem z omawianych ruchów cenowych na tych parach, lewar 1:30 i inne wcześniej otwarte zlecenia uniemożliwiły otwieranie kolejnych.

Tydzień 20/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here