Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Żyjemy od listopada 2019 pod znakiem koronowirusa powodującego COVID19 (od ang. Coronavirus Disease 2019) – ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego i oprócz dotychczas śledzonych danych fundamentalnych jest to dodatkowy czynnik, który  musimy uwzględniać analizując rynki finansowe.Dowodem może być reakcja rynków na wiadomość o obiecujących wynikach testu remdesivir – nowego leku na tą chorobę. Wrócił optymizm na światowe giełdy. Miało to również wpływ na analizowane przeze mnie w tym tygodniu instrumenty. Chwilę po tej wiadomości, cena złota spadła o 20$/oz a japońska waluta Jen, uważana za bezpieczną przystań w czasach niepewności straciła do dolara 80p.

USDJPY 14.04.2020

USDJPY H4
USDJPY H4 – po pokonaniu linii szyi RGR spadki szybko dotarły do celu wskazanego a poniedziałkowej analizie.

W poniedziałek analizowałem parę USDJPY“USDJPY – RGR kompletny, linia szyi pokonana”. Była to kolejna analiza tej pary, w której opierając się na formacji RGR prognozowałem dalsze spadki.

Pisałem: -“w Wielkanocny poniedziałek cena tej pary dotarła do linii szyi kończąc rysować formację RGR. Sesja londyńska rozpoczęła się od dość gładkiego pokonania wspomnianej linii i notowania dotarły do 107.50… jeśli w okolicy 108 pojawi się sygnał spadkowy w postaci pinbara lub objęcia bessy, można będzie otworzyć zlecenie sell z pierwszym celem 107.13, gdzie znajduje się najbliższa strefa popytu”

Okazało się, że cena na zdołała przetestować pokonanej linii szyi i osiągnęła cel z analizy 107.13 już na drugi dzień. Aktualnie para porusza się w konsolidacji, która przyjęła kształt kanału wzrostowego (flagi) o zakresie ok 90p. Trudno na tą chwilę przewidzieć dalszy kierunek, dopiero wybicie z konsolidacji w którąś ze stron będzie sygnałem kierunkowym.

ZŁOTO 16-18.04.2020

GOLD H4
ZŁOTO 16-18.04 – Cena złota spadła poniżej lokalnej linii trendu

Drugą analizą mijającego tygodnia była: “GOLD – lokalna linia trendu zadecyduje o kierunku”.

Pisałem w niej między innymi: “Złoto (GOLD, XAU) – notowania znajdują się w decydującym o dalszym kierunku miejscu.Cena zbliża się do linii trendu (czerwona) poprowadzonej od poziomu 1565.Pokonanie wspomnianej linii będzie skutkowało przerwaniem sekwencji wyższych szczytów (HH) i wyższych dołków (HL), co zgodnie z definicją trendu będzie oznaczało zmianę z trendu wzrostowego na spadkowy.Pokonanie linii trendu i ustanowienie niższego od poprzedniego dołka będzie sygnałem do kontynuacji zapoczątkowanych dzisiaj spadków. Pierwszym celem podaży może być najbliższa strefa wsparcia w okolicy 1683 $/oz.”

Patrząc na wykresy porównawcze widzimy ,ze cel został osiągnięty , cena ZŁOTA spadła do oczekiwanego poziomu. Co więcej na wykresie dziennym tego metalu pojawiło się maksimum na oscylatorze MACD co sugeruje, że spadki będą kontynuowane. Kolejnymi celami podaży mogą być strefy wsparcia zaczynające się na poziomie 1663 i 1648 USD/uncję.

Polecam weryfikowane tutaj analizy:-

-“GOLD – lokalna linia trendu zadecyduje o kierunku”.

-“USDJPY – RGR kompletny, linia szyi pokonana”


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here