Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Cyrk “Brexitowy” trwa, głosowania kolejnych poprawek do poprawek powodują takie zamieszanie, że mało kto już wie o co w tym wszystkim chodzi. Posłowie nie chcą hard Brexitu, ale nie zgadzają się na umowę z Unią wypracowaną przez rząd Teresy May…a czas się kończy, do wyjścia z UE coraz bliżej…Pat? No cóż jest takie powiedzenie -“Zgoda buduje, niezgoda rujnuje…” więc funt ogólnie popadł w niełaskę. Wniosło to ożywczy powiew na skonsolidowane ruchy par i zwiększona zmienność jaka pojawiła się w tym tygodniu może zadowolić najwybredniejszych traderów.

GBPJPY 25-30.03.2019

gbp, jpy, inside bar
GBPJPY H4 – cena przez cały miniony tydzień poruszała się w zakresie IB

W poniedziałkowej analizie “GBPJPY – wyjście z Inside Bara wskaże kierunek”, pisałem:”Na wykresie H4 możemy zauważyć, że notowania poruszają się w konsolidacji, cena znajduje się w połowie IB, a wybicie z formacji może zadecydować o kierunku w jakim podążą notowania w najbliższych sesjach. Biorąc pod uwagę, że na wykresie Daily trwa dywergencja spadkowa i notowania dwukrotnie pokonywały wsparcie kanału, bardziej prawdopodobne wydaje mi się wybicie dołem z IB. Najbliższa strefa popytu zaczynająca się od 142.50 może być celem dla podaży.”

Niestety nic jeszcze się nie wyjaśniło, cena cały tydzień miotała się w obrębie wspomnianego, blisko 220p Inside Bara. Ponieważ nadal trwa dywergencja spadkowa na wykresie dziennym, być może w kolejnym tygodniu dojdzie do pokonania wsparcia IB i cena podąży na południe. Na pewno duży wpływ na dalsze losy notowań będą miały doniesienia z brytyjskiego parlamentu.

GBPAUD 28-30.03.2019

gbp,aud,brexit 2019
GBPAUD H4 – zaledwie jeden dzień wystarczył by zgodnie z analiza cena spadła już o 130p

Tą parę analizowałem już 10.03, wtedy przewidywałem spadki w kierunku linii trendu wzrostowego, która pod koniec miesiąca stała się wsparciem klina zwyżkującego.

W czwartkowej analizie-“GBPAUD – Czy wsparcie klina wytrzyma napór podaży?” pisałem:-“Na wykresie H4 zauważymy, że cena podąża w stronę najbliższej strefy popytu, która zaczyna się na poziomie 1.8425, tam też znajduje się aktualnie wsparcie wspomnianej formacji klina zwyżkującego. Pokonanie tego wsparcia może być impulsem do dalszych spadków, a ich zasięg w pierwszym ruchu może sięgnąć 180p.”

Tutaj w odróżnieniu od poniedziałkowej analizy GBPJPY, realizacja nastąpiła z dużą dynamiką, bo już w czasie azjatyckiej sesji nastąpił atak na wspomniane w analizie wsparcie klina zwyżkującego. Idealnym sygnałem do dołączenia do spadków było pojawienie się świecy z długim górnym knotem (na wykresie H4), której maksimum odbiło się od średniej EMA144. Cena wybiła dołem z klina i wszystko wskazuje na to, że to nie koniec spadków, które są wspierane rosnącym zagrożeniem hard Brexitem po kolejnym, przegranym przez rząd Teresy May, głosowaniem w parlamencie UK.

Handlując zgodnie z powyższymi analizami udało się zamknąć tydzień z zyskiem.

Pipsy tydzien 13/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here