Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Tydzień nr.10/2019 już się kończy, z wydarzeń wartych odnotowania to na pewno trudno pominąć posiedzenie EBC i co miesięczne “payrolsy” w USA. Pierwsze wydarzenie przyniosło osłabienie Euro – mizerne prognozy dotyczące PKB i inflacji, połączone z faktem, że TLTRO zakończy się dopiero w marcu 2021 r., mocno podziałały na wyobraźnię inwestorów – już po południu szacunki na podwyżkę stóp przesunęły się z marca na czerwiec 2020 r – więcej można przeczytać tutaj. Drugie wydarzenie – pomimo bardzo niskiego odczytu 20 tys. przy spodziewanym 180 tys. nowych miejsc pracy w sferze pozarolniczej, nie osłabiło w sposób znaczny USD. Mając na względzie te dwa wydarzenia skupiłem się na analizowaniu crossów bez EUR i USD, na których w trakcie tych danych zmienność jest mniejsza.

CADJPY 03-08.03.2019

CADJPY H4
CADJPY H4 – spadki znacznie przekroczyły oczekiwania i po pokonaniu lokalnej strefy popytu sięgnęły następnej 82.56

W poniedziałkowej analizie – “CADJPY – retest 3 letniej linii trendu wzrostowego” przewidywałem spadki : – ” Notowania zeszłego tygodnia (wykres powyżej) uformowały świecę z dużym górnym knotem wskazującym na odrzucenie linii trendu wzrostowego poprowadzonej po minimach 2016 i 2018.Analizując wykres czterogodzinny zauważymy, że cena zbliża się do lokalnej linii trendu trwającego od początku lutego br. i jej pokonanie może doprowadzić do dalszych spadków do najbliższego poziomu popytu 83.65 “

Analiza okazała się jak najbardziej trafna, spadki nastąpiły, a ich zakres znacznie przewyższył wstępne szacunki, bo pokonaniu wspomnianego poziomu popytu 83.65 cena spadła aż do 82.30.

GBPCHF 05.03-08.03.2019

GBPCHF H4 – oczekiwane spadki nastąpiły z dwudniowym opóźnieniem

Na tej parze notowania przebiegały bardziej zaskakująco niż na CADJPY i długo nie chciały spełnić moich oczekiwań co do kierunku i zasięgu.

W analizie ” GBPCHF- Objęcie Bessy i dywergencja zapowiadają spadki “ pisałem: “Dzisiejsza świeca dzienna objęła swoim zakresem piątkową, tworząc formacje Objęcia Bessy – (Outside Bar), która umiejscowiona blisko ostatniego szczytu, zgodnie ze strategią PA+MACD, może być zapowiedzią dalszych spadków. Scenariusz spadkowy wspiera również dywergencja na MACD, która pojawiła się już w piątek na wykresie dziennym.”

Następne sesje wskazywały na walkę pomiędzy popytem i podażą, cena początkowo wybiła dołem, by wrócić do OB i następnie na krótko wyskoczyć ponad formację. Rynek kilkukrotnie zawracał  w obrębie OB, próbując odwieść mnie od otwartego shorta, ale trwająca dywergencja spadkowa na D1 podpowiadała -“trzymaj, będą spadać”. No i doczekałem się, bo piątkowe “payrolsy” dodały pewności podaży i cena ostatecznie dynamicznie opuściła dołem wspomniane w analizie Objęcie Bessy. Spadki trwają i istnieje duże prawdopodobieństwo że dotrą do najbliższej strefy popytu 1.3030.

Pipsy tydzien 10/2019

Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here