Naga MarketsPod tagiem “Pomiędzy teorią a praktyką” publikujemy analizy par walutowych, które po kilku dniach weryfikujemy pod kątem sprawdzalności, a podstawą weryfikacji jest porównanie aktualnej sytuacji z prognozowaną na analizowanym instrumencie. Takie podejście do analiz daje nam możliwość znalezienia słabej strony strategii i zminimalizowanie możliwości popełnienia tego samego błędu w przyszłości. Analizy będą robione wg różnych strategii, więc każdy znajdzie coś dla siebie i będzie okazja do oceny ich skuteczności, wyeliminowania z nich błędnych założeń i zastosowania w swoim tradingu.


Tydzień znaczony decyzją FED o pozostawieniu stóp procentowych. Pomimo tego, że rynek spodziewał się takiej decyzji to jednak mocno gołębia retoryka i informacja o wstrzymaniu się od podwyżek do końca 2019r. spowodowała dużą zmienność na rynku walut. W tym tygodniu pomimo bardzo niepewnej sytuacji politycznej w UK i zmiennych nastrojów związanych z Brexitem zaryzykowałem analizy par z funtem brytyjskim w roli głównej. Kolejne odcinki sagi “Brexit” nie dały odpowiedzi kiedy, czy i jak to nastąpi, więc analizowanie par “funtowych” okazało się mało efektywne.

GBPUSD 18-23.03.2019

Kabel,GBPUSD
GBPUSD H1 – średnia EMA144 posłużyła jako wsparcie, ale po wzrostach o 100p i dotarciu do strefy podaży cena zawróciła

Na pierwszy ogień poszedł popularny kabel czyli GBPUSD. Na wykresie tygodniowym pojawiło się objęcie hossy co mogło sugerować, że w następnym tygodniu notowania znajda się wyżej. W poniedziałkowej analizie pisałem: “Jak dalej potoczą się losy GBPUSD w dużej mierze zależy od rozwiązań Brexitowych jakie przyjmie parlament brytyjski w najbliższych dniach.
Gdyby jednak spojrzeć na wykres i rozpatrywać przyszłe ruchy na tej parze tylko pod względem technicznym – to analizując wykres H1 (poniżej) możemy założyć, że dopóki cena znajduje się ponad średnią EMA144 i poziomem wsparcia 1.3200 to nastawienie jest pro-wzrostowe.”

Początkowo cena zachowywała się zgodnie z analizą, bo po dotarciu do średniej EMA144 nastąpiła reakcja popytowa, która przyniosła wzrost o 100p do strefy podaży na poziomie 1.3310, ale potem już było tylko coraz gorzej i w rezultacie cena zakończyła tydzień w okolicy 1.3200 czyli o 60p niżej niż w poprzednim tygodniu.

GBPJPY 21-23.03.2019

GBPJPY,JPY
GBPJPY H4 – cena pokonała wsparcie kanału i dotarła do najbliższej strefy popytu

Druga analiza dotyczyła innej pary z funtem – “GBPJPY – Próby pokonania wsparcia kanału wzrostowego“. Pisałem:-“Jeżeli nastąpi skuteczne przełamanie wsparcia to możemy spodziewać się dalszych spadków do najbliższej strefy popytu 144.00. Oprócz czysto technicznego spojrzenia na wykresy, w okresie gdy ważą się losy Brexitu, para wymaga również uważnego śledzenia wiadomości płynących z UK”.

Na załączonych wykresach widać, że zabrakło zaledwie 10p do osiągnięcia celu, cena po dotarciu opisanej strefy popytu odbiła w kierunku pokonanego wsparcia kanału i chwilowo porusza się w konsolidacji w jego (wsparcia) okolicy.

Ogólnie nie najlepiej wypadł ten tydzień, są jeszcze otwarte zlecenia na minusie co w sumie daje niewielki przyrost konta.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Tam również znajdziecie wskaźnik MACD_2color i rysujący strefy popytu i podaży #SUPDEM w wątku: Moje ulubione strategie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here