Naga MarketsPolygon wyprzedził Ethereum pod względem liczby aktywnych adresówProtokoły warstwy drugiej odnotowały w tym roku monumentalny wzrost, a jeden z nich pod względem liczby aktywnych adresów na krótko prześcignął sieć Ethereum, dla której jest rozwiązaniem skalującym.

Polygon odnotował dynamiczny wzrost ilości aktywnych adresów

Według współzałożyciela protokołu, Mihailo Bjelica, liczba dziennych aktywnych adresów na Polygonie – agregatorze warstwy drugiej – przewyższyła te na wysoko płatnej warstwie pierwszej Ethereum.Według jego statystyk, 27 września Polygon miał 351 tysięcy aktywnych adresów, podczas gdy w przypadku Ethereum liczba ta wyniosła 326 tysięcy.

Polygonscan poinformowało, że liczba aktywnych adresów znacznie poszybowała w górę 20 września, osiągając szczyt 426 586 w dniu 27 września, po czym nieznacznie spadła do 385 740 adresów.

Z kolei Etherscan informuje, że dzienna liczba aktywnych adresów Ethereum wynosiła 457 402 w dniu 29 września, co oznacza, że obie grupy są obecnie dość wyrównane.

Liczba aktywnych adresów na Polygon wzrosła o 330% w ciągu ostatnich 3 miesięcy, podczas gdy w przypadku Ethereum spadła ona o 12% w tym samym okresie.

Jeśli chodzi o łączną liczbę unikalnych adresów, Ethereum jest daleko z przodu z ponad 170 milionami od 29 września według Etherscan. Polygon ma ich 89 milionów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w lutym Matic zmienił nazwę na Polygon, więc jego wzrost nastąpił w krótszym okresie czasu.

Polygon może cieszyć się obecnie większą liczbą transakcji według Polygonscan z 5,7 milionami transakcji zarejestrowanych 29 września w porównaniu do 1,1 miliona na warstwie pierwszej Ethereum. Może to być w dużej mierze przypisane wysokim opłatom Ethereum, które ostatnio ponownie wzrosły.

DeFiLlama informuje, że łączna wartość wszystkich protokołów na Polygonie wynosi 4,81 miliarda dolarów, jednak spadła o ponad połowę od czasu, gdy w połowie czerwca osiągnęła rekordowy poziom 10,54 miliarda dolarów. Najpopularniejszym protokołem w sieci jest platforma Aave, która posiada 1,77 miliarda dolarów TVL, czyli 37% całkowitej wartości sieci.

Polygon otrzymał znaczne poparcie w maju, gdy miliarder Mark Cuban dodał go do swojego portfela. Jego natywny token, który nadal nazywa się MATIC, zyskał 5,2% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając cenę 1,14 dolara według CoinGecko.

Opłaty transakcyjne Ethereum ponownie poszybowały w górę w ostatnich dniach, co przyczyniło się do wzrostu aktywności na protokołach warstwy drugiej. Według Bitinfocharts, średnia cena transakcji w sieci Ethereum wynosi obecnie około 23 dolary. 

Z kolei według Etherscan, bardziej złożone operacje, takie jak wymiana tokenów DEX lub interakcje inteligentnych kontraktów mogą kosztować nawet 66 dolarów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here