Naga MarketsPolwax jest producentem i dystrybutorem rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych.

polwax
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od początku ubiegłego roku. Od stycznia przecena sięga już około 40%. Przeglądając wyniki w ujęciu rocznym, widać stabilne przychody, jednak zysk netto maleje w ostatnich latach. Doskonale widać to pogorszenie w wynikach za pierwsze półrocze. Zysk spółki mocno spadł, podobnie jak wynik operacyjny czy EBITDA, która zmalała o ponad 35%. Niedawno spółka opublikowała szacunkowe dane za trzeci kwartał. Tu widoczna jest poprawa, należy jednak pamiętać, że trzeci kwartał był najmocniejszy w ubiegłym roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zysk netto wzrósł w tym okresie o 14%, a EBITDA o niemal 13%. Co ważne, szacunki opublikowane przez spółkę nieco przewyższają oczekiwania analityków. Lepsze wyniki udało się uzyskać przy przychodach rosnących tylko o niespełna 4%. Wydaje się więc, że po 2 latach ostrej przeceny, pojawia się szansa, choćby na zainicjowanie znaczącej korekty. Na wykresie, od lipca cena przestała spadać i porusza się bokiem. Wyższe obroty i sporo długich, dolnych cieni świec, mogą sugerować nadchodzący ruch w górę. Wybicie z konsolidacji czyli ponad 7,8 zł byłoby do tego sygnałem.

Czytaj także: Amica [AMC], Skarbiec [SKH] – Gorące spółki dnia 20.11.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: ABC Data – na nowych minimach
Następny artykułStrategia PSV – Wtorkowe poziomy docelowe na DAX
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here