Naga MarketsPolwax jest producentem i dystrybutorem rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych.

polwax
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od początku ubiegłego roku. Od stycznia przecena sięga już około 40%. Przeglądając wyniki w ujęciu rocznym, widać stabilne przychody, jednak zysk netto maleje w ostatnich latach. Doskonale widać to pogorszenie w wynikach za pierwsze półrocze. Zysk spółki mocno spadł, podobnie jak wynik operacyjny czy EBITDA, która zmalała o ponad 35%. Niedawno spółka opublikowała szacunkowe dane za trzeci kwartał. Tu widoczna jest poprawa, należy jednak pamiętać, że trzeci kwartał był najmocniejszy w ubiegłym roku.

Zysk netto wzrósł w tym okresie o 14%, a EBITDA o niemal 13%. Co ważne, szacunki opublikowane przez spółkę nieco przewyższają oczekiwania analityków. Lepsze wyniki udało się uzyskać przy przychodach rosnących tylko o niespełna 4%. Wydaje się więc, że po 2 latach ostrej przeceny, pojawia się szansa, choćby na zainicjowanie znaczącej korekty. Na wykresie, od lipca cena przestała spadać i porusza się bokiem. Wyższe obroty i sporo długich, dolnych cieni świec, mogą sugerować nadchodzący ruch w górę. Wybicie z konsolidacji czyli ponad 7,8 zł byłoby do tego sygnałem.

Czytaj także: Amica [AMC], Skarbiec [SKH] – Gorące spółki dnia 20.11.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here