Naga MarketspolwaxJak podaje Polwax w raporcie, spółka odnotowała 2,48 mln zł jednostkowej straty netto w I kwartale 2019 r. w stosunku do 1,37 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 2,89 mln zł wobec 1,65 mln zł zysku w roku ubeigłym. Z kolei przychody ze sprzedaży sięgnęły 40,34 mln zł w I kwartale 2019 r. wobec 49,34 mln zł rok wcześniej.


Zobacz także: CD Projekt: Jak zarobić na akcjach? Kurs wkrótce wybije nowe szczyty

Spółka Polwax zajmuje się produkcją i dystrybucją parafiny przemysłowej w całej Europie. W Polsce jest liderem w swojej branży. Swoje zakłady posiada w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Debiut spółki na GPW miał miejsce w 2014 roku. Ubiegły rok, spółka zamknęła przychodami ze sprzedaży wynoszącymi 278 milionów złotych.

W raporcie możemy przeczytać: “Działalność spółki w I kwartale 2019 r odbiegała od standardowej działalności w analogicznym okresie roku poprzedniego. Głównym czynnikiem, który miał wpływ na funkcjonowanie Polwax S.A. w obszarze produkcyjnym i handlowym było obniżenie skali dostaw mas zniczowych do jednego z kluczowych odbiorców, ze względu na zmianę jego strategii zakupowej. Klient wdrożył program dywersyfikacji źródeł dostaw, co skutkowało znaczącym obniżeniem kupowanego wolumenu” .

“Działania handlowe w głównej mierze koncentrowały się na pozyskaniu nowych klientów celem uzupełnienia wolumenu mas zniczowych, jak również położono duży nacisk na rozwój wosków parafinowych dedykowanych do przemysłu”.

Sytuacja techniczna na wykresie

Spółka znalazła się wczoraj na najniższych poziomach w tym roku. Spadki byłby dynamiczne, jednak do końca sesji na interwale D1 zdołała utworzyć się formacja mogąca zapowiadać wzrosty – pin bar. Dziś kurs otwiera się luką spadkową, aktualnie Polwax znajduje się ponad 1% na minusie. Oczywiście znajdujemy się w silnym trendzie spadkowym i taki sygnał może być szybko zanegowany, niemniej jest to dobre miejsce do wykonania korekty wzrostowej. Opór mogą stanowić okolice średniej kroczącej SMA 230. Dopiero w momencie jej pokonania będzie można myśleć o większej korekcie.

Polwax GPW akcje

Źródło :ISBnewstokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here