Naga MarketsPolwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka właśnie opublikowała raport za I półrocze. Poniżej najważniejsze szczegóły z raportu. 

Spółka odnotowała 3,85 mln zł jednostkowego zysku netto w I połowie 2018 roku wobec 6,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 4,71 mln zł wobec 8,66 mln zł zysku rok wcześniej.

EBITDA wyniosła 7,17 mln zł czyli o 35,1% niż w porównywalnym okresie 2017 roku (11,04 mln zł). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 98,36 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 110,34 mln zł rok wcześniej.

“Działalność spółki pierwszym półroczu 2018 roku koncentrowała się na standardowych działaniach produkcyjnych oraz handlowych w zakresie portfolio asortymentowego. Należy przypomnieć, iż pierwszy kwartał 2018 r. pozostawał pod znakiem nadpodaży w segmencie importowanych surowców parafinowych, na co nałożył się niski popyt ze strony rynku. Duża presja odbiorców na obniżki cen wyrobów osłabła dopiero w drugim kwartale. Z końcem pierwszego półrocza zaznaczył się trend wzrostów cenowych związanych ze spadkiem podaży surowców parafinowych. Całkowite przychody spółki, które w pierwszym kwartale 2018 r. spadły o (-15%) w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017, w okresie pierwszego półrocza 2018r. uległy poprawie. Całkowite przychody spółki w pierwszym półroczu 2018 r. były niższe o (-11%) w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego i wynosiły 98,36 mln zł” – napisano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Spółka zyskuje na otwarciu sesji około 3%. Szerszy trend nadal jest spadkowy. Wydaje się, że pierwszym krokiem do poprawy sytuacji byłoby opuszczenie góra obecnej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here