Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny możemy ponownie uznać za spokojny. Oprócz nocnych danych dotyczących chińskiego bilansu handlowego (60,24mld USD vs 48,20mld USD prognoza) oraz niemieckiego bilansu handlowego publikowanego o godzinie 08:00 (22,80mld EUR vs 22,30 mld EUR prognoza) rano nie działo się zbyt wiele.

Te artykuły również Cię zainteresują
O 11:00 pojawił się najistotniejszy i jednocześnie ostatni wskaźnik, który mógł wpłynąć silnej na rynkowe notowania. Mowa tutaj o rewizji europejskiego PKB za drugi kwartał 2015r. Wynik kw/kw na poziomie 0.4% przewyższył prognozę 0.3% (jednocześnie poprzedni rezultat zrewidowano do 0.3%). W ujęciu r/r zakładano pokrycie się inflacji z poprzednimi publikacjami (1.2%) – ta jednak pozytywnie zaskoczyła i uplasowała się na poziomie 1.5%.

SZKOLENIA Z COMPARIC W TYM TYGODNIU – DARMOWE WEBINARY ORAZ ZAPISY NA SEMINARIA

W dzisiejszym kalendarzu to na tyle, jutro natomiast czekają nas dwa banki centralne – Kanada oraz Nowa Zelandia.

Silne i słabe aktywa finansowe

Wygranym porannej sesji pozostaje funt szterling, podobnie jak wczoraj zyskuje również dolar australijski. JPY i NZD nadal silnie tracą, więc siła aktywów finansowych nie uległa od wczoraj wyraźnej zmianie:

SILNE: GBP, AUD

SŁABE: NZD, JPY

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Byki na GBP/JPY w końcu silniej podirytowały się trwającą od drugiej połowy sierpnia dynamiczną korektą obowiązującego już od wielu miesięcy trendu wzrostowego. Dopiero nieśmiałe zamknięcie pod wzrostową linią trendu wywołało silniejszą reakcję kupujących, którzy zaczęli otwierać długie pozycje na niższych poziomach (linia trendu pokryła się ze wsparciem 180.729). Obecnie przed ceną opór horyzontalny w okolicach 185.00, który pokrywa się z 50% zniesienia impulsu wzrostowego marzec-czerwiec. Liczymy tutaj na pokonanie tej strefy i re-test od góry, który pozwoli szukać okazji do otwierania longów.

GBPJPYDaily

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here