Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Powalcz o milion złotych w konkursie tradingowym![/pullquote] Najważniejszym wydarzenim wtorkowego poranka (05:30 naszego czasu) było posiedzenie Banku Rezerw Australii. RBA zdecydował się utrzymać główną stopę procentową na poziomie 2% i utrzymał dotychczasowe stanowisko polityki pieniężnej, które skrótowo można określić jako “pożyjemy zobaczymy”. W efekcie na posiedzenie banku dolar australijski zaczął dynamicznie zyskiwać w stosunku do większości głównych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z pozostałych danych dzisiejszej sesji, rano ukazała się jedynie informacja o szwajcarskim CPI – wynik pokrył się z prognozami r/r -1.4% oraz m/m 0.1%. W godzinach popołudniowych natomiast ważna publikacja z Ameryki (14:30), a mianowicie bilans handlowy. Prognoza zakłada dalsze pogłębienia ujemnej różnicy pomiędzy wartością eksportu oraz importu (co spowodowane jest przede wszystkim siłą dolara amerykańskiego). Projekcja podaje wynik na poziomie -47,4mld USD (poprzednio -41,86mld).

O 16:00 poznamy PMI kanadyjskie według Ivey, a na zakończenie dnia przemówienia Draghi’ego z ECB (19:00) oraz Williamsa z FOMC (23:30).

Silne i słabe aktywa finansowe

Zmienność na majorsach w godzinach przedpołudniowych jest bardzo niewielka. Najsilniejsze ruchy na walutach Antypodów – zyskuje dolar australijski (chociaż w tym momencie obserwujemy już korektę porannych, silnych ruchów). Najmocniej traci natomiast Nowozelandczyk, reszta walut płasko.

SILNE: AUD

SŁABE: NZD

Narzędzie pozwalające śledzić na bieżąco procentową zmianę wartości wszystkich majorsów wobec siebie udostępnia broker HotForex. Odbierz bezpłatne podsumowanie w czasie rzeczywistym:

waluty 06.10

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDJPYH4 10.06

Najsilniej trendującą w tym momencie jest para AUD/NZD – tej jednak przyglądał się już wcześniej Łukasz Nowacki (analizę znajdziecie tutaj). O AUD/USD pisałem natomiast w podsumowaniu decyzji RBA. W związku z tym przyjrzyjmy się notowaniom AUD/JPY. Dzisiejszy wzrostowy impuls po decyzji RBA był kontynuacją korekty obserwowanej od poziomów wsparcia okolic 83.00, który testowany był trzykrotnie. Kontynuację wzrostów AUD/JPY zatrzymała jednak strefa okolic 85.95-86.00 (połączenie 38.2% Fibo oraz oporu horyzontalnego). Jako, że główny trend na tej parze jest spadkowy, to właśnie pod tym poziomem będziemy mogli szukać okazji sprzedażowych. Jeżeli zostałby jednak pokonany i korekta poszerzy się, wtedy kolejną ciekawą strefą do zagrywania shortów jest 87.00 oraz 50% Fibonacciego.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here