Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPołudnie w czwartek, 14 kwietnia wita nas mieszanymi wynikami europejskich parkietów. Większość z nich w okolicy zera, liderem wzrostów pozostaje jak na razie… Słowacja. Za nami już pierwsze ważne dane ze strefy euro, jednak rynek wciąż czeka na decyzję Bank of England w sprawie wysokości stóp procentowych.


Najważniejszą jak dotąd publikacją były dane Eurostatu dotyczące poziomu CPI w strefie euro. Dane okazały się generalnie zbieżne z wcześniejszymi prognozami analityków, zaskakuje najważniejsza składowa raportu – CPI w ujęciu rocznym za miesiąc marzec. Ten wskaźnik nie odnotował zmiany w stosunku do identycznego okresu rok wcześniej, prognozy natomiast zakładały 0,1% spadek. Mimo to EUR/USD nie zareagowało zwiększoną liczbą kupujących, choć wydawać się może, że spadki nieco osłabły:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDDaily

Na co jeszcze czekamy?

Przede wszystkim na decyzję BoE w sprawie bank rate. Rynek nie przewiduje żadnych zmian w dotychczasowym poziomie stopy. Bez zmian ma pozostać również wartość prowadzonego w Wielkiej Brytanii QE. Inwestorzy wydają się być pewni także co do rozkładu głosów podczas głosowania Monetary Policy Comittee – wszyscy członkowie powinni zagłosować na brak zmian w polityce monetarnej Banku.

Ważniejszym czynnikiem niż dzisiejsza decyzja wydaje się być jednak wynik czerwcowego referendum. Cotygodniowe sondaże wskazują, że rozkład głosów ponownie rozłożył się mniej więcej po połowie (39%, wartość uśredniona). EUR/GBP testuje wsparcie w okolicy 0,7920:

EURGBPH4

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: USD, AUD
SŁABE: EUR, GBP, CHF

chart

 

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Na interwale H4 pary EUR/JPY widoczne jest wyjście ceny dołem z konsolidacyjnego trójkąta. Ruch poprzedzający kompresję ceny to dynamiczne spadki, więc wydaje się, że takie wybicie, zgodne z trendem powinno oznaczać… Czytaj dalej

1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/USD i AUD/USD oczami analityków Admiral Markets
Następny artykułPrognoza US CPI od SEB
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here