Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze protokoły publikowane przez 3 banki centralne odcisnęły ślad na notowaniach rynkowych:

  • BOE – obawy odnośnie poziom inflacji oraz wzrostu gospodarczego doprowadziły do osunięć GBP
  • ECB – chęć poszerzania programu QE przed grudniem w związku ze standardowym świątecznym spadkiem płynności negatywnie odbiły się na USD
  • FEDwiększość członków FOMC stwierdziła, że rozwój sytuacji gospodarczej na świecie kładzie dodatkowe ryzyko na podwyżkę stóp, przez co postanowili wstrzymać się z decyzją.

Jeżeli chodzi o dzisiejszą sesję to jest zdecydowanie spokojniejsza niż czwartkowa. W nocy poznaliśmy jedynie wyniki australijskich pożyczek gospodarstw domowych – waluta Antypodów ósmą sesję z rzędu kontynuuje swoją silną aprecjację, zbliżając się coraz wyraźniej do wielomiesięcznych oporów.

Pierwsze istotniejsze dane dopiero o 14:30 – poznamy raport z kanadyjskiego rynku pracy (prognoza mówi o spadku stopy bezrobocia o 0.1p.p. z poziomu 7%) oraz indeks cen importowych/eksportowych Stanów Zjednoczonych. Wszyscy, którzy nie mają skonkretyzowanych planów na piątkowy wieczór mogą dodatkowo posłuchać wystąpień przedstawicieli FED – Lockharta o 15:10 oraz Evansa o 19:30.

Silne i słabe aktywa finansowe

Najsłabiej wypada dzisiaj japoński jen (stan na godzinę 11:30). Traci głównie w stosunku do walut towarowych (AUD, CAD, NZD) – na rynku commodity  widoczna jest bowiem trwającą już drugi dzień z rzędu korekta notowań.

SILNE: AUD, CAD

SŁABE: JPY, USD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDJPYH4 09.10

Dolar australijski napędza się od samego rana. Na parze z japońskim jenem udało się pokonać wrześniowy szczyt i cena nadal pnie się w górę w kierunku poziomu oporu (89.117), który został wyznaczony na wysokości styczniowych i lipcowych dołków. Warto zauważyć, że cena podobnie jak w przeszłości ponownie wyraźnie respektowała średnią ruchomą 200EMA. Pierwszy impuls wzrostowy został zatrzymany przez 23,6% zniesienia średnioterminowego trendu spadkowego, osunięcia przetestowały jednak 200EMA, która zapewniła bazę do dynamicznego odbicia. Traderzy mogą albo zagrywać na wzrosty w kierunku 89.117 (po reteście wsparcia 87.50) lub czekać na podejście pod 89.117 i tam szukać sygnałów sprzedażowych – zgodnych z długoterminowym trendem.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here