Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuTo co zostało zaplanowane do opublikowania podczas sesji europejskiej, już zostało opublikowane. Do ważniejszych momentów przedpołudniowego handlu można zaliczyć publikację brytyjskiego PMI dla sektora budowlanego. Ten, podobnie jak wczorajsze manufacturing PMI, wyszedł gorzej – 54,2 punkty wobec prognoz na poziomie 55,5. GBP/USD w trendzie wzrostowym o lekkim nachyleniu, choć nadal poniżej 1,40. 


W Paryżu przemówił gubernator banku centralnego Francji oraz członek zarządu EBC, Francois Villeroy. Dołączył on do grona gołębi twierdząc, że ryzyko recesji gospodarki globalnej drastycznie wzrosło. Zwrócił on również uwagę na niski poziom inflacji w strefie euro i ogłosił, że walka z deflacją jeszcze się nie zakończyła. Ciekawym przerywnikiem było stwierdzenie Villeroya, że paryski parkiet jedynie skorzysta na ewentualnym Brexitcie. EUR/USD wciąż w okolicach 1,0850 – brak większych ruchów tłumaczony jest oczekiwaniem rynku na dzisiejszy raport ADP:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM30

Na co czekamy?

Przede wszystkim na raport ADP! 14:15 będzie ważnym punktem dla inwestujących w amerykańskie dolary – ADP traktowane są jak wstęp i zapowiedź do publikowanego zawsze w pierwszy piątek miesiąca raportu non farming payrolls. Rynkowy konsensus dla dzisiejszego ADP  wynosi 190 tysięcy – o 15 tysięcy mniej niż raport opublikowany miesiąc temu.

Poza ADP czekamy również na wypowiedzi Williamsa z FOMC oraz członka BoE, Jona Cunliffa. Te rozpoczną się o 15:00 (Cunliff) oraz 16:00 (Williams).

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: USD, AUD

SŁABE: JPY, CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Wykres tygodniowy wskazuje, że mimo niezbyt długiej historii notowań jest to spółka całkiem techniczna. Trend wzrostowy nadal trwa, a jego linia jest nieźle respektowana. Dwie największe korekty są ze sobą porównywalne pod względem zasięgu, a kluczowe wsparcie…

torpol w1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here