Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Wtorek w kalendarzu makroekonomicznych wygląda dość ciekawie. Z najważniejszych danych, które są już za nami należy wymienić:

– protokół z posiedzenia Banku Australii – informacje te nie wpłynęły jednak znacząco na ruchy walut z AUD-em, choć pierwsza reakcja była lekko pozytywna. Więcej można o tym przeczytać w porannym komentarzu makro.

– Godziny poranne upłynęły pod znakiem odczytów inflacyjnych z kilku krajów m.in. Szwajcarii i Hiszpanii

– Gwoździem poranka były jednak odczyty inflacji konsumenckiej oraz producenckiej z Wielkiej Brytanii. Dane te okazały się zbliżone do oczekiwań.

Z interesujących danych w godzinach popołudniowych, warto zwrócić uwagę na:

– Inflacja z Polski – czyli dane, które powinny zainteresować osoby dokonujące transakcji na naszej walucie, a także inwestorów z GPW. Dane pojawią się o godzinie 14:00.

– Ciekawie w kontekście rynków giełdowych może być także za sprawą ogłoszenia decyzji w sprawie stóp procentowych na Węgrzech. Nie są jednak spodziewane żadne zmiany i większe ruchy na wykresach mogą pojawić się jedynie w przypadku jakiegoś zaskoczenia.

– O godzinie 14:30 poznamy kluczowe w tym dniu dane dla par z USD czyli odczyty inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych. (CPI)

– O godzinie 17:45 powinny zachować ostrożność osoby posiadające pozycje na parach z dolarem kanadyjskim. O tej porze odbędzie się wystąpienie szefa Banku Kanady, który będzie brał udział w konferencji prasowej po publikacji półrocznego Przeglądu Systemu Finansowego w Ottawie. Prawdopodobnie nie dojdzie do żadnych zaskoczeń, aczkolwiek rynki z pewnością będą wsłuchiwać się w jego słowa.

Silne i słabe aktywa finansowe

Dolar australijski nadal osłabia się do większości walut, silny za to pozostaje NZD, a także CAD, na którego crossach widać rozpoczynające się korekty.

SILNE: NZD, CAD
SŁABE: AUD, JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

1

“Kanadyjczyk”, który traci od dłuższego czasu na całej linii, zaczyna umacniać się w ostatnich kilkunastu godzinach. Prawdopodobnie jest to tylko ruch korekcyjny. Na parze CAD/JPY pojawiła się wczoraj świeca z długim, dolnym cieniem. Ma ona miejsce na poziomie wsparcia jakie wyznacza poprzedni dołek. Wydaje się, że w krótkim terminie można rozważać zagrywanie na rozwinięcie tych wzrostów, gdyż jest ku temu odrobina miejsca, po tak długim i mocnym okresie nieustannych spadków.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here