Naga MarketsPrzed publikacją piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy, amerykańskie obligacje notowały osunięcia – komponent wskaźnika ISM dotycząca zatrudnienia w sektorze pozaprzemysłowym wykazywał bowiem w trakcie czwartkowej sesji tendencję spadkową. Zyskiwał jednak japoński jen (CNY) – wszystko za sprawą komentarzy oficjeli PBOC, którzy spodziewają się „sygnałów wspierających walutę podczas rozpoczynającego się w sobotę Narodowego Kongresu Ludowego.

Piątkowy kalendarz jest tak naprawdę pusty. Skanując go pobieżnie ciężko znaleźć jakiekolwiek istotne dane w trakcie sesji azjatyckiej oraz europejskiej. W związku z tym inwestorzy w pełni skupiają się na nonfarm payroll – odczytach zatrudnienia w sektorze pozarolniczym USA (zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych). Warto przypomnieć, że zmiana zatrudnienia według ADP publikowana w środę ponownie wzrosła do 214 tysięcy, co może sugerować, że NFP również przebije konsensu na poziomie 190 tysięcy (poprzedni rezultat 151 tysięcy).

Rezultaty NFP śledź razem z nami poprzez kanał Rynki na Żywo!

Warto zauważyć, że raport z amerykańskiego rynku pracy to nie tylko NFP, wpływ na zmienność dolara może mieć również szereg innych czynników. Mowa tutaj o:

  • Stopie bezrobocia – zdaniem analityków utrzyma się na niezmiennym poziomie 4.9%
  • Płace godzinowe m/m – prognoza 0.2%, poprzednio 0.5%
  • Długość tygodnia pracy – prognoza zgodna z wynikiem poprzednim 34,6h

Oprócz tego w cieniu wyników jobs report publikowane będą również dane z kanadyjskiego rynku pracy, które są niezwykle ważne dla dolara kanadyjskiego i również nie można o nich zapominać.

EUR/USD przed rezultatami NFP
EUR/USD przed rezultatami NFP


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here