Naga MarketsPrzed publikacją piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy, amerykańskie obligacje notowały osunięcia – komponent wskaźnika ISM dotycząca zatrudnienia w sektorze pozaprzemysłowym wykazywał bowiem w trakcie czwartkowej sesji tendencję spadkową. Zyskiwał jednak japoński jen (CNY) – wszystko za sprawą komentarzy oficjeli PBOC, którzy spodziewają się „sygnałów wspierających walutę podczas rozpoczynającego się w sobotę Narodowego Kongresu Ludowego.

Piątkowy kalendarz jest tak naprawdę pusty. Skanując go pobieżnie ciężko znaleźć jakiekolwiek istotne dane w trakcie sesji azjatyckiej oraz europejskiej. W związku z tym inwestorzy w pełni skupiają się na nonfarm payroll – odczytach zatrudnienia w sektorze pozarolniczym USA (zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych). Warto przypomnieć, że zmiana zatrudnienia według ADP publikowana w środę ponownie wzrosła do 214 tysięcy, co może sugerować, że NFP również przebije konsensu na poziomie 190 tysięcy (poprzedni rezultat 151 tysięcy).

Te artykuły również Cię zainteresują
Rezultaty NFP śledź razem z nami poprzez kanał Rynki na Żywo!

Warto zauważyć, że raport z amerykańskiego rynku pracy to nie tylko NFP, wpływ na zmienność dolara może mieć również szereg innych czynników. Mowa tutaj o:

  • Stopie bezrobocia – zdaniem analityków utrzyma się na niezmiennym poziomie 4.9%
  • Płace godzinowe m/m – prognoza 0.2%, poprzednio 0.5%
  • Długość tygodnia pracy – prognoza zgodna z wynikiem poprzednim 34,6h

Oprócz tego w cieniu wyników jobs report publikowane będą również dane z kanadyjskiego rynku pracy, które są niezwykle ważne dla dolara kanadyjskiego i również nie można o nich zapominać.

EUR/USD przed rezultatami NFP
EUR/USD przed rezultatami NFP


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here