Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Wyniki japońskiego PKB okazały się nieco gorsze, czego nie można powiedzieć o wynikach chińskiego handlu – raporty dotyczące importu do oraz eksportu z Chin okazały się znacznie gorsze od prognoz. Pomimo sesja na rynkach azjatyckich przebiegła pod znakiem byka i jedynie parkiet w Szanghaju lekko zniżkował. Podobnie pozytywne nastawienie widzimy obecnie w Europie. Czy jednak nie jest to cisza przed burzą?

Nowości od OX Markets – webinary oraz promocje – sprawdź!

Te artykuły również Cię zainteresują

Od publikacji porannego komentarza makro niewiele się zmieniło – dowiedzieliśmy się jedynie, że bilans handlowy strefy euro zmniejszył się do 24,3 mld USD. EUR reaguje spadkami, a w stosunku do USD znalazło się na poziomie 1,1200:

EURUSD.nddH1To co jednak martwi europejskich inwestorów to fakt, że w Europie ruszyły rozmowy dotyczące włoskich złych długów. Wartość zagrożonych kredytów w posiadaniu Rzymu przekroczyła już 200 miliardów EUR. Włoskie Ministerstwo Skarbu poinformowało, że ta kwota może stać się częścią kolejnego pakietu europejskiego programu skupu aktywów (QE), który (jak na razie) ma kosztować EBC aż 1,5 bln EUR. O sprawie z pewnością będziemy jeszcze informować.

Powracając do innego gorącego tematu – prezes HSBC ostrzega przed Brexitem. W jego ocenie takie posunięcie Londynu może wywołać okres niepewności i to w interesie samych Brytyjczyków jest pozostanie w strukturze Unii.

Co nas jeszcze czeka?

Wciąż czekamy na oświadczenie prezesa EBC, Mario Draghiego przed Europejską Komisją Monetarną w Brukseli. Draghi przedstawi członkom Komisji swoją wizję polityki monetarnej strefy euro a następnie przejdzie do dyskusji na temat wpływu QE na europejską walutę. Spotkanie to żywo komentowane będzie w naszym dziale Rynki na Żywo.

Czekamy również na wieczorny raport dotyczący sprzedaży detalicznej w Nowej Zelandii. Prognozy bazowego wskaźnika kształtują się o 0,1 pp lepiej niż w poprzednim kwartale. W tym momencie NZD/USD niemal na środku szerokiej konsolidacji:

NZDUSD.nddH4

invest

Rzut oka na rynki:

Silne waluty: AUD, CAD

Słabe waluty: CHF, JPY

Główne parkiety:

DAX  +2,7%

FTSE  +1,82%

CAC40  +2,7%

WIG20  +1,42%

Wybrane analizy:

Japońska giełda zamykała się podczas poniedziałkowego handlu o 7.16% wyżej w stosunku do piątkowych notowań, odbijając od dołków, które rozrysowały się 12 lutego. Otwarcie miało miejsce na wysokości 15248.38, ostatecznie cena dobiła natomiast do 16022.58:

pobrane-4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAUD/JPY – w pobliżu oporu przy 81.70
Następny artykułTargi pracy Career EXPO – wiosna 2016
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here