Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Śledź posiedzenie FOMC poprzez Rynki na Żywo o 19:00[/pullquote]W trakcie dzisiejszej sesji rynki skupią swoją uwagę przede wszystkim na podsumowaniu posiedzenia Rezerwy Federalnej, które rozpoczęło się już we wtorek. Dzisiaj (28 października) o godzinie 19:00 natomiast opublikowane zostanie oświadczenie oraz decyzja w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się żadnych niespodzianek i inwestorzy nadal wyceniają podwyżkę dopiero w grudniu. Nie zmienia to jednak faktu, że na indeksach giełdowych oraz walutach zaobserwować można pozycjonowanie się pod wieczorne posiedzenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dwie godziny później (21:00) kolejny bank centralny – tym razem RBNZ. Bank Rezerw Nowej Zelandii opublikuje decyzję w sprawie stóp i oświadczenie polityki monetarnej. Obserwatorzy rynku nie spodziewają się żadnych decyzji ze strony banku w tym miesiącu. Zmianie ulec może jednak dotychczasowa retoryka (przesunięcie w gołębim kierunku).

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

Na rynkach widoczna cisza przed wieczornym posiedzeniem FOMC. Obraz zaburza jedynie – jak to zazwyczaj bywa – dolar australijski oraz dolar nowozelandzki. Na AUD bardzo silne osunięcia w stosunku do cen wtorkowego zamknięcia (na praktycznie wszystkich walutach o 1%). Traci również NZD, tutaj jednak spadki wynoszą od 0,5% do 0.8%. Na pozostałych walutach bardzo płasko (nie uwzględniając oczywiście par z AUD i NZD).

SILNE: CAD

SŁABE: AUD, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDUSDDaily 28.10

W zeszłym tygodniu na AUD/USD pojawiła się seria pin barów pod oporem 0.7260. Ten piątkowy został przetestowany w poniedziałek i wtorek (cena naruszyła 50% zniesienia świecy sygnalnej), co ostatecznie przyniosło spadki, kontynuowane dzisiaj. Potencjalny SL na wysokości szczytów październikowych 0.7380, TP natomiast na wysokości tegorocznych dołków 0.6900 (zapewnia to RR na poziomie 3:1).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here