Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuŚroda wita nas nieśmiałymi wzrostami po wczorajszych sporych spadkach na głównych parkietach giełdowych – DAX odrabia już niemal pół procent, giełda w Mediolanie nieco ponad jeden procent na plus, WIG20 niestety wciąż pod kreską 0,38%. Na rynku walutowym trwa natomiast nerwowe przygotowanie do nadchodzących decyzji banków centralnych.


Po godzinie 10:30 i opublikowanym wówczas raporcie brytyjskiej produkcji przemysłowej (0,7% wobec prognoz 0,2%, poprzednio -0,3% w ujęciu miesięcznym) nastała cisza – bowiem do godziny 16:00 nie planowane są żadne, ważne dla inwestorów walutowych dane makroekonomiczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przerwę zakończy dopiero decyzja Bank of Canada dotycząca wysokości tamtejszych stóp procentowych. Rynkowy konsensus zakłada brak zmiany w dotychczasowej polityce monetarnej BoC. A co się jeszcze wydarzyło w ciągu minionych godzin?

Warto przede wszystkim spojrzeć na Wschód, gdzie ciekawe informacje docierają do nasz Japonii. To tam, anonimowe źródło agencji Reuters podało, że BoJ na swoim przyszłotygodniowym posiedzeniu (14 – 15 marca) ma podjąć decyzję o braku zmian w obecnie prowadzonej polityce monetarnej. USD/JPY na wiadomość o tym przecieku zareagowało kilkudziesięciopipsową wyprzedażą:

USDJPYM30Pogłoski płyną również z Chin, gdzie spekuluje się o decyzji tamtejszych władz dotyczącej sporych cięć w opłatach transgranicznych, co ma skłonić Chińczyków do zwiększonego eksportu. Dobra wiadomość dla fanów Alibaby?

Na co jeszcze czekamy?

Poza wspomnianą decyzją BoC, zmian w polityce monetarnej ma dokonać również RBNZ. Przynajmniej w teorii, ponieważ podobnie jak w przypadku Bank of Canada, rynek prognozuje brak jakichkolwiek zmian w dotychczas prowadzonej polityce monetarnej banku.

NZD/USD zareagowało na zniesienie 38,2 i po kilku godzinach przebija opór w rejonie 0,6775. Czekamy na decyzję RBNZ
NZD/USD zareagowało na zniesienie 38,2 i po kilku godzinach przebija opór w rejonie 0,6775. Czekamy na decyzję RBNZ

Słabe i silne aktywa finansowe

SILNE: JPY

SŁABE: CAD, CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

W dniu wczorajszym popyt zdołał pokonać istotny opór w rejonie 1.0970, na tak wysokim poziomie cena nie była od grudnia 2015. AUDNZD zmierza obecnie do poziomu 1.1080, który stanowi szczyt z listopada 2015. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie na tym poziomie pojawi się korekta…

AUDNZD_H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: W końcu korekta!
Następny artykułJak przygotować się na EBC? Komentarz Societe Generale.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here