Naga MarketsDzisiaj z samego rana pisaliśmy na naszym Twitterze o potencjalnej możliwości wyjścia USD/JPY z rysowanego od końca sierpnia zwężającego się trójkąta (klina) – formacja ta ostatecznie się zrealizowała. Przy udanym teście od góry możemy liczyć na dalsze wzrosty w kierunku mierzonego zasięgu formacji (okolice 124.00) – o tym jednak w dalszej części dzisiejszego przeglądu.

Spojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Odbierz za darmo pełne nagranie ze szkolenia Ichimoku autorstwa Marcina Wenusa[/pullquote]Dzisiaj w nocy napłynęły jedynie dane z Japonii – okazały się pozytywne, inflacja z wykluczeniem jedzenia oraz energii wzrosła do poziomu 1.1%. Euforii nie widać jednak na azjatyckiej walucie, która traci dzisiaj najsilniej ze wszystkich majorsów.

Na istotniejsze dane piątkowej sesji musimy jeszcze trochę poczekać. O 14:30 poznamy trzecią rewizję amerykańskiego PKB za drugi kwartał. Tutaj już nikt nie spodziewa się niespodzianki i prognozowane jest utrzymanie wyniku 3.7%. O tej samej godzinie również rezultaty PCE za drugi kwartał, czyli wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych.

Przed rozpoczęciem weekendu jeszcze tylko PMI usługowe USA według Markit (15:45) oraz indeks sentymentu konsument Uniwersytetu Michigan (16:00).

Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji okazało się wieczorne wystąpienie Janet Yellen. Nikt nie spodziewał się, że podczas liczącego sobie 40 stron wykładu dla Uniwersytet Massachusetts, prezes Rezerwy Federalnej przybierze tak silnie jastrzębi ton wypowiadając się na temat polityki pieniężnej. Po gołębim posiedzeniu FOMC było to sporym zaskoczeniem dla rynków i EUR/USD osunęło się dzisiaj w okolice 1.11 (kontynuując wczorajsze spadki). Yellen wyraźnie stwierdziła, że razem z kolegami chce podwyżki jeszcze w tym roku.

Silne i słabe aktywa finansowe

Dzisiejszej sesji, jak i całemu tygodniowi przewodzi dolar amerykański. Najsłabiej wypada natomiast japoński jen. Dolar australijski próbuje delikatnie odbijać, jednak w skali całego tygodnia nadal jest najsłabszą walutą. Podsumowanie zmiany wartości cen w tym tygodniu publikowaliśmy tutaj.

SILNE: USD

SŁABE: JPY, EUR

Narzędzie pozwalające śledzić na bieżąco procentową zmianę wartości wszystkich majorsów wobec siebie udostępnia broker HotForex. Odbierz bezpłatne podsumowanie w czasie rzeczywistym:

waluty 25.092

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

USDJPYH4 25.09

Notowania USD/JPY na wykresie H4 narysowały długą świecę wzrostową liczącą sobie około 80 pipsów. Świeca ta wyraźnie pokonała górne ograniczenie formacji klina rysowanego od końca sierpnia. Zasięg formacji to ponad 300 pipsów – odmierzając tę odległość na wysokości punktu przebicia (okolice 120.90), podchodzimy powyżej poziomu 124.00, czyli wsparcia/oporu w miesiącach wakacyjnych. Aby mieć jednak pewność, że scenariusz wzrostowy zostanie zrealizowany warto poczekać na re-test formacji od góry, pojawienie się znaków zakupowych i dopiero wtedy otwierać długie pozycje. Po drodze przed ceną jeszcze kilka potencjalnych oporów – między innymi 121.810, oraz 123.00.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here