Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Poświąteczny kalendarz makro prezentuje się dosyć skromnie. Do tej pory poznaliśmy następujące publikacje (o niskim znaczeniu rynkowym):

dane 28.12

Te artykuły również Cię zainteresują
Po południu (godzina 16:30) jeszcze jeden odczyt, a mianowicie indeks przemysłowy FEDu z Dallas.

Silne i słabe aktywa finansowe

Na rynku nadal doskwierać może brak płynności (widać to między innymi po podwyższonych spreadach u większości brokerów). Jeżeli chodzi o notowania walut po świątecznej przerwie, to w godzinach przedpołudniowych najlepiej radzi sobie EUR, najsłabiej wypada natomiast CAD:

SILNE: EUR
SŁABE: CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDJPYH4

Poniedziałkowe otwarcie sesji na USD/JPY przyniosło wzrosty korekcyjne po spadkach do okolic 120.10. Cena nie jest jednak w stanie pokonać poziomu 120.50 i na razie na jego wysokości się zatrzymała. Jeżeli kolejne godziny lub dni sesyjne przyniosą wyraźne zamknięcie pod oporem (wcześniejszym wsparciem) i miejsce będzie miał jego re-test od dołu, wtedy możemy liczyć na dalsze spadki. Zrealizuje się bowiem standardowy scenariusz przebicie-korekta-retest-kontynuacja ruchu.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here