Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Tak jak wspominałem w porannym komentarzu makro, europejski poranek upływał pod dyktando publikacji PMI przemysłowego w strefie euro. Wyniki dla najważniejszych gospodarek utrzymały się powyżej 50.00 (próg rozwoju/recesji). W przypadku Niemiec wynik okazał się o 0.2p.b. lepszy od prognozy (52.10). W efekcie przełożyło się to na utrzymanie poziomu 52.30 w całym Eurolandzie.

Przed godziną 12:00 istotne dane publikowała również Wielka Brytania. Tutaj PMI przemysłowe Markit wyraźnie wzrosło do 52.90 (prognoza 51.80), podobnie jak ilość zaakceptowanych wniosków o kredyty hipoteczne. Dane nie zostały jednak pozytywnie odebrane przez rynek i cena spadała o prawie 80 pipsów na GBP/USD w przeciągu trzydziestu minut (do okolic 1.44240). Obecnie widać jednak odbicie i cena plasuje się na 1.4280.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozostałe istotne dane makroekonomiczne dzisiejszej sesji przedstawia zrzut ekranu:

dane 01.02

Silne i słabe aktywa finansowe

Na większości walut po rozpoczęciu nowego tygodnia zmienność nie należy do najsilniejszych. Sytuacja rynkowa jest spokojna i rynki będą powoli pozycjonowały się do piątkowego NFP.

SILNE: USD
SŁABE: JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

USDCADH4 01.02

USD/CAD w minionym tygodniu silnie testowała grudniowe dołki pokrywające się z 38.2% zniesienia ostatniego trendu wzrostowego. Poniedziałkowa sesja otwierała się z luką spadkową, cena jednak od tego momentu cały czas pnie się w górę. Duże znaczenie miał tutaj również okrągły poziom 1.40, nad który cena bez większego problemu powraca. W miejscu tym warto szukać sygnałów zakupowych, może to być bowiem miejsce zakończenia ruchów korekcyjnych i powrót do trendu byka (lub przynajmniej rozrysowanie silniejszego impulsu popytowego).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here