Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Gdy kalendarz makroekonomiczny jest bardzo spokojny, a Shanghai Composite Index (Chiny) w końcu zamyka się na niewielkim plusie, mogłoby wydawać się, że czeka nas spokojna sesja. Sporo zamieszania wprowadza jednak ropa, która pogłębia dołki poniżej 30.00USD/baryłka. Wszystko w związku z powrotem na międzynarodowe rynki Iranu – więcej o tym przeczytasz tutaj.

W kalendarzu tak naprawdę ciężko przytaczać jakiekolwiek istotniejsze publikacje. Amerykanie świętują bowiem Dzień Martina Luthera Kinga i są wyłączeni z handlu. Całość prezentuje się następująco:

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałkowy kalendarz makro bez USA
Poniedziałkowy kalendarz makro bez USA

Silne i słabe aktywa finansowe

Spadki na ropie przyniosły oczywiście osunięcia walut surowcowych – dolara australijskiego i nowozelandzkiego. Zyskuje natomiast japoński jen, który w czasie problemów chińskiej giełdy i rynku towarowego stał się bezpieczną przystanią dla inwestorów. Na rynkach widoczna spora zmienność – wartości w stosunku do piątkowych cen zamknięcia różnią się nawet o ponad 2%!

SILNE: JPY
SŁABE: AUD, NZD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURUSDDaily 18.01

Handel na EUR/USD w związku z brakiem USA powinien być dzisiaj mocno ograniczony. Cena od początku grudnia (gdzie rozrysowane zostały świece dołki) cały czas porusza się pod strefą oporu 1.1016 połączoną z 38.2% zniesienia Fibonacciego. Dodatkowo na ostatnich wyższych dołkach i niższych szczytach można rozrysować formację zwężającego się trójkąta. Jego dolne ograniczenie oraz 23.6% zniesienia Fibo skutecznie blokują mocniejszą deprecjację. Presja podażowa jest tutaj jednak zdecydowanie silniejsza dlatego w strefie oporu warto szukać okazji do sprzedaży. Możliwość taką da między innymi wybicie z nietypowego inside baru zaznaczonego na pomarańczowo.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here