Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

Najważniejszą publikacją wtorkowej sesji były nocne dane dotyczące chińskiej inflacji CPI. Inflacja w ujęciu r/r uplasowała się na poziomie 1,3% (prognoza 1,5%, poprzednio 1,6%), notując kolejne spadki – powoduje to wzmożone obawy odnośnie kolejnego osłabienia się kondycji gospodarczej w Kraju Środa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w kalendarzu sporo odczytów, jednak większość bez dużego znaczenia dla ruchów walutowych. Całość zaprezentowano na poniższym zrzucie ekranu (z zaznaczeniem bardziej interesujących publikacji, które jeszcze przed nami):

Kalendarz pochodzi ze strony Macronext
Kalendarz pochodzi ze strony Macronext

Silne i słabe aktywa finansowe

O ile w poniedziałek dolar nadal wykazywał silne tendencje wzrostowe po piątkowej publikacji NFP, to dzisiaj na rynku bardzo spokojnie. Bardzo niewielka zmienność (w przedziale od 0,0% do 0,2%) na głównych parach walutowych. Wobec wszystkich walut G8 traci EUR, zyskuje natomiast dolar kanadyjski oraz dolar australijski. Są to jednak ruchy bardzo niewielkie.

SILNE: CAD, AUD
SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EURAUDDaily 11.10

W piątek na wykresie dziennym EUR/AUD rozrysowała się popytowa świeca pin bar – tuż nad poziomem wsparcia (wcześniej oporu) okolic 1.5180 oraz 50% zniesienia trendu wzrostowego z 2015 roku. Co prawda od sierpnia trend znajduje się w korekcie wyznaczanej przez zieloną linię trendu, jednak okolice 50% zniesienia byczej tendencji wydają się odpowiednim miejscem na silniejszą reakcję kupujących. Dzisiaj cena dotknęła praktycznie co do pipsa 50% długości świecy sygnalnej, co pozwoliło na aktywację zlecenia buy limit.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here