Spojrzenie makroekonomiczne
Poniedziałkowy kalendarz bardzo silnie okrojony – czego dowodem jest załączony poniżej zrzut ekranu. Do tej pory poznaliśmy jedynie odczyty indeksu instytutu IFO (dla niemieckiej gospodarki) – okazał się lepszy od prognoz, jednak wypadł delikatnie poniżej od publikacji zeszło miesięcznej.
Te artykuły również Cię zainteresują
Polacy w weekend wybrali swoich przedstawicieli w Sejmie oraz w Senacie. Więcej na temat wyników wyborów pisałem tutaj. Zgodnie z oczekiwaniami zmiana rządu wpłynęła na osłabienie złotego – na silniejsze ruchy musimy jeszcze jednak poczekać. Będą miały miejsce dopiero kiedy pojawiają się informacje o ewentualnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z jedną z pomniejszych partii.
Silne i słabe aktywa finansowe
Tydzień rozpoczyna się dosyć spokojnie i na walutach G8 brak wyraźniejszej zmienności w stosunku do piątkowych cen zamknięcia. Najdynamiczniej przesuwa się dolar australijski, który zyskuje wobec każdego majorsa. Chcąc wskazać natomiast przegranego poniedziałkowego przedpołudnia, z pewnością można wytypować CHF.
SILNE: AUD
SŁABE: USD, CHF
Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut
Propozycje wybranych analiz
Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:
- Zapiski giełdowego spekulanta: Budimex, Stalprodukt
- Tygodniowa analiza indeksu DAX. Wzrosty wróciły, ale środowy FED może zepsuć nastroje
- USDJPY – korekta 10-dniowego rajdu wzrostowego
Marcin Wenus w swoim weekendowym przeglądzie Price Action wspominał o możliwości sprzedaży EUR/AUD. Na wykresie H4 (jeszcze w piątek) pojawiła się świeca pin bar. Poziom oporu, jak i potencjalnego TP wyznaczane na podstawie wykresów D1 oraz W1:
Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.