Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Poniedziałkowy kalendarz bardzo silnie okrojony – czego dowodem jest załączony poniżej zrzut ekranu. Do tej pory poznaliśmy jedynie odczyty indeksu instytutu IFO (dla niemieckiej gospodarki) – okazał się lepszy od prognoz, jednak wypadł delikatnie poniżej od publikacji zeszło miesięcznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
kalendarz 26.10

Polacy w weekend wybrali swoich przedstawicieli w Sejmie oraz w Senacie. Więcej na temat wyników wyborów pisałem tutaj. Zgodnie z oczekiwaniami zmiana rządu wpłynęła na osłabienie złotego – na silniejsze ruchy musimy jeszcze jednak poczekać. Będą miały miejsce dopiero kiedy pojawiają się informacje o ewentualnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z jedną z pomniejszych partii.

Silne i słabe aktywa finansowe

Tydzień rozpoczyna się dosyć spokojnie i na walutach G8 brak wyraźniejszej zmienności w stosunku do piątkowych cen zamknięcia. Najdynamiczniej przesuwa się dolar australijski, który zyskuje wobec każdego majorsa. Chcąc wskazać natomiast przegranego poniedziałkowego przedpołudnia, z pewnością można wytypować CHF.

SILNE: AUD

SŁABE: USD, CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Marcin Wenus w swoim weekendowym przeglądzie Price Action wspominał o możliwości sprzedaży EUR/AUD. Na wykresie H4 (jeszcze w piątek) pojawiła się świeca pin bar. Poziom oporu, jak i potencjalnego TP wyznaczane na podstawie wykresów D1 oraz W1:

EURAUDH4 26.10

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here