Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Środowy kalendarz może nie należy do najdłuższych, jednak pełen jest istotnych publikacji:

kalendarz 27.01

Te artykuły również Cię zainteresują
W nocy poznaliśmy wyniki australijskiej inflacji konsumenckiej – rezultaty początkowo wpływały na umocnienie AUD, w godzinach przedpołudniowych cena jednak korygowała. O 16:00 i 16:30 poznamy sprzedaż nowych domów oraz tygodniową zmianę zapasów paliw w USA. Najważniejszym wydarzeniem sesji jest oczywiście decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych i publikacja oświadczenia polityki pieniężnej. Na zakończenie dnia handlowego kolejny bank centralny – tym razem RBNZ – i również decyzja dotycząca stóp procentowych.

Rynki przed FOMC wyceniają utrzymanie stóp oraz gołębią retorykę FEDu. Analitycy nie liczą również na żadne silniejsze wskazówki co do decyzji jakie mogą zapaść w trakcie kolejnego spotkania (marzec). Jako, że dzisiejsze podsumowanie posiedzenia nie zawiera w agendzie konferencji prasowej ruchy na rynkach mogą być ograniczone. Jeżeli jednak w oświadczeniu pojawią się nowe akapity, wtedy zmienność na dolarze na pewno wystąpi.

Silne i słabe aktywa finansowe

Funt dołuje, a dolar australijski wzrasta. Widzimy więc powtórkę z wtorkowego przedpołudnia. Na dolarze amerykańskim nadal płasko, jest to jednak zrozumiałe w obliczu zbliżającego się wieczornego FOMC:

SILNE: AUD
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

OILBRNTH4 27.01

Ropa brent w przeciągu ostatnich sesji generuje sporo sygnałów Price Action. Na wysokości istotnego oporu 33.55 (wzmacnianego przez 50% zniesienia Fibonacciego) rozrysowały się dwa spadkowe pin bary zgodne z głównym trendem. Na przełomie wtorku i środy rozrysowała się natomiast formacja inside bar i widoczna jest próba fałszywego wybicia górą. W związku z tym jeżeli cena zejdzie poniżej zakresu świecy matki, będziemy mogli rozważyć otwarcie krótkich pozycji. Celując w 23.6% zniesienia Fibonacciego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pin barach, inside barach, wsparciach/oporach weź udział w darmowym webinarze wprowadzającym do Price Action.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here