Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Czwartkowa sesja niesie ze sobą sporo istotnych wydarzeń makro – między innym posiedzenie BoE oraz SNB. Zanim jednak wydarzenia te nastąpią przyjrzyjmy się kalendarzowi środowemu (9 grudnia). W nocy poznaliśmy korzystne wyniki chińskiej inflacji konsumenckiej. CPI m/m powróciło znowu na zielone terytoria, natomiast CPI r/r odbiło o 0,2p.p. do poziomu 1,5%.

Weź udział w webinarze poświęconym wybiciom z kanału nocnego – zapisz się już teraz!

Te artykuły również Cię zainteresują
W przeciągu dnia brak istotniejszych publikacji dla rynku walut, dlatego całość została zebrana na zrzucie ekranu:

dane 09.12

Emocje rozpoczną się dopiero w momencie gdy większość europejskich inwestorów odchodzi już od platfom tradingowych. O 21:00 poznamy bowiem decyzję w sprawie stóp procentowych Banku Rezerw Nowej Zelandii – kilka minut później rozpocznie się również konferencja prasowa, podczas której odczytane zostanie oświadczenie polityki pieniężnej. Rynek silnie wycenia czwarte w tym roku luzowanie stóp o 25 punktów bazowych do poziomu 2,50%.

Silne i słabe aktywa finansowe

Najsilniej w środowy poranek tracą Antypody – dolar australijski oraz nowozelandzki osuwają się w stosunku do wszystkich walorów koszyka G8. Po drugiej stronie znalazł się natomiast funt szterling próbujący odrabiać straty po spadkach z pierwszej części tygodnia. Nienajgorzej radzi sobie również EUR.

SILNE: GBP, EUR
SŁABE: AUD, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

XAUUSDDaily

Złoto po rozrysowaniu dołków na wysokości 1045,00USD zaczęło dynamiczniej korygować w górę. Przed cennym kruszcem jednak tworzy się strefa podażowa, w której warto szukać okazji do otwierania krótkich pozycji. Mowa tutaj o okolicach okrągłego poziomu 1100,00USD oraz 23,6% zniesienia spadków majowo-grudniowych (1090,00USD). Ta dziesięciodolarowa strefa będzie doskonałym obszarem do identyfikacji formacji spadkowych.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here