Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuWiększość tygodnia upłynęła pod znakiem silniejszego dolara i wzrostów na głównych światowych parkietach. Obecnie większość europejskich indeksów znajduje się w okolicy zera lub tuż poniżej wczorajszego zamknięcia. Tyczy się to przede wszystkim DAX, CAC40 ale również i polskiego WIG20. Przed południem nie mieliśmy do czynienia z dużą liczbą publikacji makroekonomicznych, więc inwestorzy powoli przygotowują się do weekendu.


Poza opublikowanymi w nocy danymi dotyczącymi PKB Chin tak naprawdę niewiele więcej się działo dzisiejszego dnia. Jedyną wartą wzmianki publikacją była ta dotycząca bilansu handlowego krajów strefy euro, jednak wynik zgodny z wcześniejszymi oczekiwaniami inwestorów nie wywarł wielkiego wpływu na wycenę EUR:

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD po środowym przebiciu linii trendu wzrostowego konsoliduje w okolicy 1,1260
EUR/USD po środowym przebiciu linii trendu wzrostowego konsoliduje w okolicy 1,1260

Jedną z ważniejszych informacji, której nie znajdziemy w kalendarzu makroekonomicznym jest ta dotycząca europejskiego programu skupu aktywów. EBC poinformowało, że skupem objęte zostaną również obligacje EFSF. European Financial Stability Facility bonds to papiery wydane przez kraje członkowskie UE w imię walki z problemami finansowymi. Emisja takich papierów została przeprowadzona dotychczas w trzech krajach – Irlandii, Grecji oraz Hiszpanii.

Na co jeszcze czekamy?

W tym momencie inwestorzy oczekują jedynie na moment publikacji kolejnego szacunku indeksu nastrojów konsumentów Uniwersytetu w Michigan.Jednak to dopiero o godzinie 16:00.

Tydzień symbolicznie zakończy Charles Evans, szef Fed z Chicago, który będzie przemawiał na temat polityki monetarnej i gospodarki podczas J.P. Morgan Investment Seminar, w Waszyngtonie (godzina 18:30).

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: AUD
SŁABE: CAD, GBP,USD

chart

 

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Wykres godzinowy ropy WTI utknął w trendzie bocznym, który od dołu ogranicza poziom 42,21, a od góry 43,31 USD. Wybicie z niej wskaże więc kierunek do dalszych zmian. Z uwagi na to, że została naruszona 10-dniowa linia trendu wzrostowego… Czytaj dalej

Ropa WTI H1
Ropa WTI H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here